YAZARLAR

***

“HAYAT, çatlak bardaktaki suya benzer. İçsen de tükenir içmesen de. Bu yüzden hayattan tat almaya bak. Çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da.”

***

DİKKAT!. Bugün 17 Nisan. Sağlık çalışanları grevde. Randevularınızı değiştirin.

***

KOYUN GİBİ MİYİZ!

Haluk Temel kardeşim Büyükşehir Başkanına seslenmiş: Başlığında, “anlat Tahir bey anlat heyecanlı oluyor” demiş. Köşe yazısının özeti şöyle:

“… geleneksel mahalle toplantılarından birinde ‘Kule ve Malas caddelerini birbirine bağlayacağız’ demiş mesela, şahsen ben orda koptum.

İnsaf yani Tahir Bey; hele önce şu çözdüğün caddeleri bir bağla da ondan sonra yenilerine bak.

Al buyur; Akıncılar caddesi.

Üçüncü senesine döndü hala bitmedi. Geçen yıl asfaltı yapıldı, öylece bırakıldı. Bir yıl sonra asfalt yeniden küründü, yeniden döküldü, yeniden çizgileri çekildi.

Yolun kenarında kaldırımlar yapılmadı, öylece bekliyor. Caddeye trafik ışığı lazım o da yok. Hafta sonu millet ters yoldan gelip gidiyor.”

Velhasıl, bu caddenin içler acısı durumunu Akyürek’in kendisine iletmiştim yeni stadın tanıtımı için İstanbul’a birlikte gittiğimizde…

“Orası Büyükşehir’e mi bağlı?. Bizzat kendim ilgileneceğim” demişti.

Yılların üzerine aylar eklendi.

Selçuklu Belediyesi’nin basın bürosuna sorsunlar, başkan sayın Uğur İbrahim Altay’ın yardımcısına sorsunlar, onların da haberleri var.

Özetle şöyle diyebiliriz:

“Böyle gelmiiiş böyle gider.”

Biz “Vatandaş Mülayim Efendiler” ise koyun gibi melul-melul meler!

***

TESADÜFLER

9 x 7 = Toplam 63 kişi…

Toplam 63 “AK-il insan!”

Kendi kafalarından.

63 hangi ilin plakası?. Apo’nun doğum yeri Şanlıurfa’nın. “AK-İl”lerin açıklandığı gün?. Apo’nun doğum günü. Tesadüftür! Biz Apo ne derse yapmıyoruz ki…

“Akıllı insanlar” bugünlerde hepsi bölge bölge dağılıp İmralı ve Kandil ile yapılan müzakerelerde AKP’nin haklılığını anlatıyorlar.

Hepsi konunun uzmanılar!

Birileri şarkı-türkü-arabesk söyleyecek, birileri film çevirecek, böylece “Vatandaş Mülayim”lerimizin akıllarını çelinecek!

En son anketler şöyle diyor:

“İşler eskisi gibi değil, yakında görecekler.”

Öfkeler saçmaları bundandır.

Ancak; “Gençliğe Hitabe”leri kaldırsalar da, T.C.’yi silseler de, “Türk”ü bir gecede yok etseler de, okullardan Atatürk adını çıkarıp kara çarşaflı girseler de; Zülfü Livaneli, Müjdat Gezen, Selda Bağcan, Tarık Akan, Şener Şen, Ozan Arif gibileri saf dışı bıraksalar da; “Berhüdar” Orhan Gencebay, “Melek” Hülya Koçyiğit,”Delikanlı” Kadir İnanır gibiler ülkemizi 35 yıllık terör belasından kurtaracaklar!

PKK’nın istekleri bitmiyor. Pekii…

‘Cumhuriyet’ sucuğu? Suçu ne!

Dünyaca ünlü İngiliz gazetesi başyazısında, “Türkiye hükümeti halkına ihanet ediyor” dedi. O gazeteye de baskı yapacak güçte değiller ya.

Sonuçta “Baş akil”e dalkavukluk yapmayıp “AK-il insanlar” olamayan; fakat bu vatanın evlatları olarak bayrağını, vatanını, toprağını, cumhuriyeti, özgürlüğü ve gerçek adaleti ölesiye seven bizler, onurla “Ne mutlu Türküm diyene” demekte ısrar ediyoruz, edeceğiz.

Bazıları “durmak yok yola devam” plağını çaladursunlar; bizler, “ölmek var dönmek yok” demeyi yüreğimizden, beynimizden söylemeyi sürdüreceğiz. Sindire sindire her şeyi kaldırsalar bile Ya Rabbi, gökteki ay ve yıldızları da mı kaldıracaklar!

> Yeni Meram >Yazarlar > ‘AK-ıllı İnsanlar’
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.