kapat
Ruşeym Torku

Aile içi sorunları için eğitime ihtiyaç var

  • Giriş Tarihi: 2.04.2013 15:49
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Aile içi sorunları için eğitime ihtiyaç var

Konya İl Genel Meclisi Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde, aile ve aile hayatının özendirilmesi, aile içi sorunların çözümü için eğitime ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Konya İl Genel Meclisi, aile ve aile hayatının özendirilmesi, aile içi sorunların çözümü için başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. 31 ilçede yapılacak çalışmayı Mart ayında il merkezi ile Karatay ve Meram ilçelerinde sürdüren Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, sorunların çözümü için eğitimin önemli olduğunun altını bir kere daha çizdi.
Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde aileyi ele alan Konya İl Genel Meclisi, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun hazırladığı raporu müzakere etti. Komisyon Başkanı Orkun Ünler, İl Genel Meclisi’nin 06 Mayıs 2012 tarihinde aldığı kararla “Ailenin ve aile hayatının özendirilmesi, korunması, aile kurumunun daha iyi anlaşılması ve sağlamlaştırılması, aile içi sorunların çözümüne yönelik etkinlikler, bilimsel toplantılar ve konuya ilişkin projeler üretilmesi” yönünde Konya il merkezi ile Meram ve Karatay ilçelerinde yaptıkları çalışmanın raporlarını İl Genel Meclisi’ne sundu. Ünler, tespit edilen sorunların çözümü için eğitim ihtiyacı bulunduğunu vurgulayarak, “Eğitim yapılabilecek salonlar olmak üzere her türlü fiziki imkan bulunuyor. Dinimizin konu ile ilgili hükümlerinin eğitim programı içerisinde yer almasının yanı sıra kent yaşamındaki farklılık ve sorunların da bu programda işlenmesi yararlı olacaktır. Eğitim çalışmaları İl Özel İdaresi, Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülebilir. Bu çalışmaya üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları da destek verebilir. Ayrıca gençlerimizin evlilik öncesi eğitime tabi tutularak sertifika almaları, birçok ailevi sorunu baştan engelleyecektir” dedi.
İl Encümen’inin 2013 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarına ilişkin çalışmaları da meclis gündemindeydi. Encümen’in 3 aylık faaliyetlerinden oluşan raporu İl Encümeni Üyesi Mustafa Kurşun okudu. Kurşun, Encümen’in İl Özel İdaresi’ne ait binaların kiralanması, idari ve mali para cezaları, ödenek aktarımları ve metruk binaların yıkımı konularında aldıkları kararlarla ilgili İl Genel Meclisi’ni bilgilendirdi.
Komisyon raporlarını görüşmeye devam eden İl Genel Meclisi, 3. birleşimini 03 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 10.00’da yapacak.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Aile içi sorunları için eğitime ihtiyaç var
HABER YORUMLARI