kapat
Ruşeym Torku

Ahmet Sorgun İlçelerde İnceleme Yaptı

  • Giriş Tarihi: 25.06.2013 14:12
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Ahmet Sorgun İlçelerde İnceleme Yaptı

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Hadim ve Taşkent’i ziyaret ederek yatırımları yerinde inceledi ve inşaatların son durumları hakkında bilgi aldı.

AKP Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ilçeleri ziyaret etti.

Hadim ve Taşkent programında AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun’a İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran, Taşkent Belediye Başkanı Ali İhsan Camgöz, AK Parti Taşkent İlçe Başkanı Talat Tahsin Taşdizer ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Önder Arslan eşlik etti.

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve beraberindekiler, Hadim programı kapsamında yapımı devam eden Hadim Kiraz Alım Tesisi inşaatını yerinde inceledi. İnceleme gezisine Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Kasım ayında tamamlanması hedeflenen Hadim Kiraz Alım Tesisi, 2 milyon TL’ye mal olacak. Tesiste 18 dükkân, 1 soğuk hava deposu ile idari bina bulunacak. Hadim ve çevre ilçelerde üretilen kirazın toplanacağı ve buradan daha iyi fiyata satılacağı tesisin inşaatını gezen, inşaat yetkilileri ile Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu’ndan bilgi alan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, tesisin bölge üretimi ve ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını söyledi. Sorgun; “Hadim ve çevre ilçelerde yetişen, lezzeti, iriliği ve uzun süre dayanıklı olması dolayısıyla daha çiçek dönemindeyken alıcı bulmaya başlayan kirazın daha bilinçli ve daha iyi fiyata satılabilmesi için Kiraz Alım Tesisi şarttı. Şu anda tesisin inşaatı hızla devam ediyor. Burada emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

İl Başkanı Sorgun ve beraberindekiler daha sonra yine inşaatı devam eden Hadim Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin barınacağı yurt binası inşaatını da gezme fırsatı buldu. AK Parti İl Başkanı ve beraberindekiler, inşaat hakkında yetkililerden bilgi aldı. 300 kişilik olarak yapılacak yurt binasının 450 günde bitirilmesi hedefleniyor. Söz konusu yatırımın toplam maliyeti ise 15 Milyon TL…

Başkan Sorgun’dan esnaf ve hasta ziyareti

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Hadim’de esnaf ziyareti de gerçekleştirdi. Hadim esnafı ile bir araya gelen Başkan Sorgun, esnafın sorunlarını, talep ve görüşlerini aldı. Daha sonra Hadim Devlet Hastanesi’ne geçen Sorgun ve beraberindekiler, burada da hastaları ziyaret ederek onlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hastanede tedavi gören çocukları da ziyaret eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet sorgun, onlara da geçmiş olsun dileklerinde bulunarak çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Öte yandan Hadim Devlet Hastanesi Ek Binası’nın yapımı ile hastanenin iç ve dış tadilatı içinse ihale aşamasına gelindi. 25 yataklı hale gelecek olan ve 8 milyon TL’ye mâl olacak yatırımın yapımına en kısa sürede başlanması amaçlanıyor.

Taşkent ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Önder Arslan, Hadim’in yanı sıra Taşkent’i de ziyaret etti.

Taşkent Parkı ve Kapalı Spor Salonu inşaatını incelediler

Burada Taşkent Belediye Başkanı Ali İhsan Camgöz, AK Parti Taşkent İlçe Başkanı Talat Tahsin Taşdizer ile AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan İl Başkanı Sorgun ve beraberindekiler, ilçede devam eden Taşkent Parkı inşaat çalışmalarını inceledi. AK Parti İl Teşkilatı daha sonra ise 250 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu inşaatını da gezdi ve yetkililerden bilgi aldı.

Taşkent’te esnaf ziyareti

İl Başkanı Ahmet Sorgun, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık, İl Yönetim kurulu Üyesi Önder Arslan, Taşkent Belediye Başkanı Ali İhsan Camgöz, AK Parti Taşkent İlçe Başkanı Talat Tahsin Taşdizer ile AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, daha sonra Taşkent’te hasta ziyareti yaptı ve taziye ziyaretlerine gitti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Ahmet Sorgun İlçelerde İnceleme Yaptı
HABER YORUMLARI