YAZARLAR

Ahmet Sorgun’unun ikinci kez AK Parti İl Başkanlığı için genel görüş oluştuğu basın ve siyasal kulislerden sızan yansımalardan belli oluyor. Sayın Sorgun açıkça “talip” değilim derken, “görev “verilirse kaçmayacağını da bildirmesi bana göre bir tür ihsası reydir ve bunun da kibarca tercümesi şöyledir;

Ben resmen aday değilim ancak “gel” denilirse, “gelmem” demem; gelirim!

Sorgun Konya’nın dokusuyla örtüşen bir yapıya sahip; hırçın değil, sakin; soğuk değil, sevecen. Aşırı değil, ılımlı; bölücü- kırıcı değil; yapıştırıcı, bütünleştirici. En önemlisi kamu görevi ve siyasal yaşamında şimdiye değin adı akçalı işlere karışmamış, dürüst bir kişilik sergilemiştir. Her dağ insanında olduğu gibi inancından asla ödün vermeyen mert, düzgün bir kişilik

yapısına sahiptir. İki yıla yaklaşan başkanlık döneminde fanatizme kaçmadan, istikrarlı bir yönetim üslubu sergilemiştir. Günümüz siyasetinde, giderek sertleşen, çoğu kez de hakaret çizgisine dek uzanan gelişmeler karşısında bu denli sağduyulu yaklaşımlar

özlenen bir haslettir, artı puandır.

Sayın Sorgun’a ilişkin çoğu çevrenin ve basının değer yargısı şöyle okunmalıdır.

O, İl Başkanlığına açıkça talip değil, ancak bu görev için matluptur!

Talip’in anlamı açık da matlup ne demek?

Türkçe sözlükte üç anlam veriliyor;

İstenilen, aranılan ve alacak.

Konuya daha da açıklık getirmek için dil bilenlere aktarayım;

İngilizcesi; credit, receivable account.

Almancası: gewünscht; verlangt; wunsch; verlangen; schuld .

Sorgun Başkanın, çalışma arkadaşları ile birlikte düzenlediği basın toplantısına çağrılı olmama karşın Başkent’te bulunduğumdan katılamadım; konuya verdiğim önemden yansımalarını kulislerden ve yerel basından özenle izledim. İktidar partisinin Konya İl Başkanlığı önemli bir üst görevdir. Üstelik AK Partinin en çok oy aldığı illerin başında başkanlık makamı daha da önemlidir.

Ahmet Sorgun; 1958’de Hadim’de doğdu; 1977’de Konya İmam Hatip Lisesi’nden 1981’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, avukatlık yaptı.

Sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yöneticilik yapan Sorgun, Konya Büyükşehir Belediyesi’nde Hukuk Müşavirliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve KOSKİ Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Evli ve 6 çocuk babası olan Ahmet Sorgun, son olarak KOSKİ Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Ahmet Sorgun, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 28 OCAK 2010’da Konya il başkanlığına atandı.

Atamayla geldiği Konya İl Başkanlığı’nı bu kez seçimle almak istemesi onun doğal hakkıdır. Şimdiye dek bireysel ve takım çalışmasında sergilediği performans ibreyi lehine çevirmektedir. Yine kulislerden yansımalara göre zaten karşısına ciddi bir rakibin çıkmasına ihtimal verilmemektedir. Tek listeli, bir seçim olasılığı da her geçen gün giderek ağırlık kazanmaktadır.

Sözün özü; Sayın Ahmet Sorgun İl Başkanlığına açıkça talip değildir, ancak bu görev için matluptur!

Bütün bu gerçekler karşısında nesnel bir yaklaşımla görünen tablo şu;

Yola Ahmet Sorgunla devam…

BİR DAMLA:

BAŞARI

■ Başarı size gelmez, siz ona gideceksiniz.

“Başarının tek şartı var: İnsanı sevmek.”

■ Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır.

> Yeni Meram >Yazarlar > AHMET SORGUN’LA YOLA DEVAM..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.