Ruşeym Torku

Ağaçlandırma Protokolü İmzalandı

  • Giriş Tarihi: 11.07.2013 9:25
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Ağaçlandırma Protokolü İmzalandı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Köyceğiz Kampüs Yerleşkesi’nde yapılacak ağaçlandırma ve çevre düzenlemesiyle ilgili protokol imza töreni Orman Bölge Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında gerçekleşti.

Why Note!?

Törene Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın ve Prof. Dr. Tahir Yüksek, Orman Bölge Müdürü Necati Alıç ve Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Korucu katıldı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, ağaçlandırma ve çevre düzenlemesinin ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, “Bugün burada hayırlı bir günde hayırlı bir hizmete vesile olacak protokol imza törenin için bir aradayız. Konya’mızın çevresinde uzun yıllardır devam eden ağaçlandırma çalışmaları başarıyla devam etmesine rağmen halen bozkır niteliği taşıyan yerlerimiz mevcut. Şehrimizin yeşil eksikliği de sürekli vatandaşımızın ve dışarıdan gelenlerinde gündemin de olan bir konu. Bu alanda her gün yeni bir şey yapılmakta. Bunların yetersiz olduğu ve devamının da gerekli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda ‘yarın kıyamet kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidanınız varsa bunu toprakla buluşturunuz’ tavsiyesi çerçevesinde bizde elimizden geldiği müddetçe öğrencilerimizle ve öğretim üyelerimizle bu konuda farkındalık oluşturmak ve icraat gerçekleştirmek üzere Üniversite olarak adım attık. Karşılıklı olarak Orman Bölge Müdürlüğümüzle bir protokol imzalayarak önce kendi evimizin önünü süpürmek gerekliliğini düşünerek inşaatı hızla devam eden Köyceğiz kampüs alanımızda ve daha sonrada kampüs alanımızın civarında ki alanların ağaçlandırılması yönünde bir protokol imzalamış oluyoruz. Bu bağlamda Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun diliyorum” dedi.

Orman Bölge Müdürü Necati Alıç ise, “Gerçekten mükemmel bir süreçten geçiyoruz. Orman Genel Müdürlüğümüz takriben son 10 yıldır mükemmel bir fikir değişimiyle Türkiye’deki hizmetlerine devam ediyor. Genel bir felsefemiz var. Ormancılar sadece orman alanlarında çalışıyordu bundan önce. Ama 10 yıldır hükümetimizin de desteğiyle ormanlarımız, orman işletmeciliği inanılmaz bir değişim içerisinde. Daha önce ormanları sadece devlet adına işletirken şimdi devlet ormanlarını millet adına işletmek mantığı konusunda mükemmel bir gelişme var. Bunun bir nişanesi olarak Müdürlüğümüz ve Necmettin Erbakan Üniversitesi birlikte ortak proje üzerinde protokol imzaladık. Fakat hizmetlerimiz bununla sınırlı kalmayacak. Konya etrafını yeşillendirme adına elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. İlser ORMANCI


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Ağaçlandırma Protokolü İmzalandı
HABER YORUMLARI