Torku Jelifest

AFAD 24 saatin ardından depremdeki son bilançoyu açıkladı!

  • Giriş Tarihi: 25.01.2020 20:42
  • Güncelleme Tarihi: 16:53
AFAD 24 saatin ardından depremdeki son bilançoyu açıkladı!

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Malatya başta olmak üzere birçok ilde büyük hasar meydana geldi. AFAD, Elazığ'daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 29 olduğunu bildirirken bin 243 kişinin de yaralandığını duyurdu. Deprem bölgelerinde acil müdahale ekiplerinin uzun uğraşları neticesinde ise şu ana kadar enkaz altından 43 kişi sağ çıkarıldı.

Elazığ’da tüm Türkiye’yi yasa boğan 6,8’lik depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken AFAD, şu ana kadar hayatını kaybedenlerin sayısını ve son bilançoyu açıkladı.

Elazığ Sivrice merkezli deprem, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Tunceli, Samsun, Tokat, Çorum, Sivas, Niğde, Kayseri Kırşehir, Trabzon, Ordu ve Giresun’da da hissedildi..

AFAD, Elazığ’daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 29 olduğunu bildirdi. Ayrıca, AFAD, Elazığ Valiliği emrine 2 milyon lira, Malatya Valiliği emrine 2 milyon lira olmak üzere toplam 4 milyon lira acil yardım ödeneği gönderdi.

ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILAN KİŞİ SAYISI ARTTI

Elazığ’daki deprem sonrası AFAD koordinasyonundaki müdahale faaliyetleriyle enkazdan sağ çıkarılan kişi sayısı 43’e yükseldi.

19 SAAT SONRA YENİ BİR MUCİZE

​Elazığ’dan gelen son dakika bilgisine göre 19. saatte bir sevindiren haber daha geldi. Ekipler enkazından altında bir kişiye daha ulaştı. Arama kurtarma ekipleri şu ana kadar 43 kişi enkaz altından sağ olarak kurtardı. Ekipleri kurtarma çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > AFAD 24 saatin ardından depremdeki son bilançoyu açıkladı!
HABER YORUMLARI