Torku Jelifest

Adım adım zirveye doğru

  • Giriş Tarihi: 8.06.2017 9:32
  • Güncelleme Tarihi: 9:35
Adım adım zirveye doğru

İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 listesinde Helvacızade A.Ş., 469’uncu sıradan 422’nci..

Mutlu Akü

İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 listesinde Helvacızade A.Ş., 469’uncu sıradan 422’nci sıraya yükseldi. 1997 yılında ilk 500’e giren Helvacızade yükselişini adım adım sürdürüyor

1968 yılından itibaren Türkiye ekonomisine ışık tutan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” çalışmasının 2016 sonuçları açıklandı. İstanbul Sanayi Odası tarafından yayınlanan listede, Helvacızade Gıda İlaç Kimya San. ve Tic. A.Ş. 469’uncu sıradan 422’nci sıraya yükseldi. Helvacızade Grubu, 1997 yılından itibaren Türkiye’nin itici kuvvetleri arasında yer alan en büyük 500 kurum arasında yükselerek yerini koruyor.

Konya’da 130 yıl önce temelleri atılan Helvacızade Grubu gıda, sağlık ve distribütörlük hizmetleri olmak üzere üç farklı iş alanında faaliyet gösteriyor. Alanında dünyanın sayılı tesisleri arasında yer alan Zade Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesisleri’nde üretilen Zade yemeklik bitkisel sıvı yağ ürünleri dünya genelinde 72 farklı ülkeye ihraç ediliyor. Avrupa’nın en büyük, GMP standartlarında, yumuşak kapsül üretim tesisi Zade Vital İlaç Üretim Tesisleri’nde üretilen Zade Vital Doğal Besin Destekleri Serisi ise alanında dünyanın en zengin ürün çeşitliliğini sunuyor. Konya’daki Zade & Zade Vital İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi ve Doğal Ürünler Araştırma Uygulama Merkezi DÜAMER bünyesinde, Türkiye’nin bitkilerinden yüzde 100 yerli Türk ilacını yapan Helvacızade Grubu, fark yaratan inovatif ürünleri dünya pazarlarına sunmaya devam ediyor.

ÜLKE EKONOMİSİNE KAZANDIRACAĞIZ

Helvacızade® Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahir Büyükhelvacıgil tüm faaliyet alanları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükhelvacıgil, “17 farklı kalite ve sistem sertifikası ile tüm dünyada en yüksek kalitede ürünler sunabileceğini tescil ettiren Zade ürünlerimiz Kosta Rika gibi ülkelere ulaşıyor. Zade Tesislerimizin bünyesindeki depolama ve paketleme üretim hatlarımızın kapasitesini artırıyoruz. Distribütörlük hizmetleri alanında 1960’lı yıllardan itibaren güçlü dağıtım ağımız ile İç Anadolu Bölgesi ve Türkiye genelinde tüketicileri kaliteli ürünler ile buluşturuyoruz ve merkezimiz Anadolu’nun en büyük lojistik merkezleri arasında yer alıyor. 2017 yılı başında İzmir’de faaliyete geçen Helvacızade İzmir ofisimiz ve lojistik depomuz ile Ege Bölgesi’nde de konumumuzu daha da güçlendireceğiz. Sağlık alanında Konya’da gerçekleştirdiğimiz 40 milyon Euro’luk Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımı ile Türkiye OTC pazarının seyrini olumlu yönde değiştirdik. 2016 yılında aldığımız 4 yeni ilaç ruhsatı ile yüzde 100 yerli Türk ilaçlarını toplum sağlığına ve ülke ekonomisine kazandırmaya devam edeceğiz. 2016 yılında Hollanda ve Singapur’a yaptığımız ihracatın ardından bu yıl ABD, Avrupa ve Ortadoğu’ya sağlık ihraç edeceğiz. Ülkemiz ve toplumumuz için daha pek çok yapacak işimizin olduğunu görüyoruz. Helvacızade Ailesi olarak sorumluluğumuzu Ar-Ge ve inovasyona odaklanarak yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kader EŞİYOK


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Adım adım zirveye doğru
HABER YORUMLARI