Ruşeym Torku

Adese’nin Verimlilik Çalışmaları Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 25.04.2013 16:08
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Adese’nin Verimlilik Çalışmaları Sürüyor

Adese, verimlilik ve yenilenme çalışmalarını 2013 yılında da kararlı biçimde sürdürüyor.

Why Note!?

İstanbul’da 10 ve Kocaeli’de 2 olmak üzere Marmara Bölgesi’ndeki 12 şubesini stok ve araç filosu hariç 19 Milyon TL’ye Altun Gıda A.Ş.’ye varlık devri yöntemi ile satan Adese, bu satışın ardından 129 markette hizmetlerini sürdürmeye devam edecek.

Geçtiğimiz yıl odağına aldığı verimlilik ve yenilenme çalışmalarını başarıyla hayata geçiren Adese, verimsiz 13 lokasyondan çıkıp 14 yeni lokasyona girdi. Diğer taraftan yıl içerisinde 7 şubesini yeni konsepti ile baştan aşağı yenilerken, 24 şubesini de lokal olarak modernize etti. Verimlilik ve yenilenme operasyonları sonucunda metrekare olarak küçülmesine rağmen metrekare başına düşen ciroda sektör ortalamasının yaklaşık 4 katı üzerinde artış gerçekleştiren Adese, yenilediği şubelerinde ise %15 ile %65 arasında ciro artışı sağladı.

“Satıştan elde ettiğimiz gelirle, Adese’yi yeni lokasyonlarda büyüteceğiz.”

Satışla ilgili açıklamada bulunan Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben, “Adese’nin daha verimli ve karlı bir perakende markası olması için kararlı adımlar atmaya devam ediyoruz. Belirlediğimiz strateji kapsamında geçtiğimiz yıldan bu yana planlı olarak devam ettirdiğimiz çalışmalarımızın yeni ayağında Marmara Bölgesi’ndeki 12 şubemizi varlık devri yöntemi ile Happy Center’a satmış bulunuyoruz. Satıştan elde ettiğimiz gelirle, Adese’yi yeni lokasyonlarda büyüteceğiz. Yılsonunda satıştan önceki market sayımızın ve ciromuzun üzerine çıkmayı hedefliyoruz” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Adese’nin Verimlilik Çalışmaları Sürüyor
HABER YORUMLARI