YAZARLAR

Çok partili hayata girdiğimizden bu yana akıp giden 65 yılda Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyeti yeterince yakalayamamanın acısı yüreklerimizi yakıp gitmektedir. Bu sürecin özündeki demokratik kavramı Türk Milletine yaşatma vadinde bulunan ve yapılan 15 genel seçimin galibi siyasi partiler üzülerek ifade etmek isterim ki demokratik hak ve ilkeler yerine koltuk kapma sevdalarını hep öne çektiler.

Zaten vatan millet sevdasının yerini, koltuk sevdası alırsa o ideolojinin akibeti de partiler mezarlığındaki mezar taşında son bulur ki, işte öyle olduğundan, söz konusu 15 genel seçimin galibi 13 siyasi parti iktidar koltuğundan şapur, şupur dökülüp mazi oldu.

Şimdiki iktidar partimiz AKP. Dokuz yıllık icraatının özünde çelişkili sorunlar sergilerken, Yasamadan yürütmeye. Adaletten, İdareye ve Savunmaya değin Kuvvetler Ayrılığını bir hercü merç ettiğinin farkında olmadıklarını sanmaktadırlar. Demokrasinin beşiği İngiltere de iki siyasi partinin adeta nöbetleşe iktidar koltuğuna otururlarken günü gelip çıkarılan kanun ve kararların çıkaranların kendi ayağına dolanacağı varsayımını asla göz ardı etmedikleri ortadadır.

1-Ülkemizin yüce menfaatleri, zenginliklerimizin siyasetin önüne çekilmesi yerine, koltuk kavgalarının yeğlenmesi bakın bize neler, neler kaybettiriyor. Suriye, İran, Irak sınırımızın bir karış ötesinde gümbür, gümbür Petrol kuyuları üretim yaparken, sınırlarımı- zın bir karış berisi bizim ülkemizde Petrolun çıkarılmamasının arkasındaki karanlık güçler bu ülkenin kaderinden çekilmelidir, Bunun için Namus ve Şeref sözü lazım bizim vekillerden.

2-Anadolu yarımadası gibi bir Cennet vatan ki Karadeniz’e dökülen Kızıl Irmak, Yeşil Irmak, Sakaraya. Ege Denizi’ne dökülen Gediz, B. Menderes, K. Menderes, Ak Deniz’e dökülen Seyhan, Ceyhan, Göksu. Mezepotanya’ya akıp giden Fırat, Dicle olmak üzere on bir dev suyumuz ve tali kanalları üzerine yüzlerce hidro elektrik santrallerinin kurulması önündeki karanlık güçler den arınmak ister bu ülke.

3-Rüzgar ve güneş enerjileri doğal kaynakları önündeki karanlık güçler den arınmak ister bu ülke.

4-Eskişehir ilimizdeki toryum madeni ki dünya rezervinin yüzde sekseninin sahibi olan bir ülkenin toryum-uranyum bileşkesi ile üretilecek ve çevre felaketinden arınmış muhteşem elektrik pilleri enerjisi nimetinden bizleri yoksun bırakan karanlık güçlerden de arınmak ister bu ülke.

Ve diyoruz ki ey millete vekil olacak mümtaz vatan evlatları o meclise bir tavır koyup bu vatan ve millet için partileriniz üstünde icraat için yumruğunuzu karanlık güçlerin yüreğine vurup önce vatan ve millet diyin.

İşte o zaman elektirik enerji cenneti bir ülke yaratacaksınız ki bu vatanın evlatları sizi sağlığınızda minnet ve şükranla, ebedi hayatınız da, da dualarla anacaklar ve size iki cihanda yüce esenlikler dileyecekler.

Bu ülke ve insanları hakikat değil hayal üreten, gerçek demokrasi değil sahte siyaset üreten ve kendi kazdıkları kuyuya hep düşe gelen o malum siyasetçileri artık görmek istemiyor.

Ulu Önder Atatürk’’ün kurduğu, ve dünya İslam aleminin gıpta ile gördüğü bu laik Cumhuriyet ve ilkeleri sana ışık tutmakta yeter. Yol göstermekte yeter, şen başka yerde ışık ve yol arama… Bu ülke dünya elektrik cenneti olunca, nükleer kulübün 5 üyesi de, Avrupa Birliği de, bu ülke kapısına kul olur kul. Mazlum milletlere en etkin ve gerçekçi yardımlar bu ülkeden gider. Böylece İslam’ın özündeki, Atatürk İlke ve İnkılapları mesalesinin ışığında mutlu ve müreffeh olur muasır medeniyeti özünden yakalar bu ülke ve insanları…

.

> Yeni Meram >Yazarlar > ADAYLAR OKUSUN ULUSAL NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ BEKLİYORUZ.!!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.