YAZARLAR

Bakıyorum aday adayları sadece başkanlarına ve amblemlerine yatırım yapıyor, kendilerine yer açılması için büyüklerini en latif sözlerle kazanmaya çalışıyorlar. Ben olsaydım diyorum; Kendi çapımda bir program sunardım. Şöyle ki ;

1- Devlet üretme çiftlikleri sayısını artırarak, sizleri angus yemekten kurtaracağım.

2- Bu çiftliklere kahvelerde zaman öldüren, emekli de olsa, veteriner hekimlerimizi atayarak, onlara da iş sahası hazırlamış olacağım.

3- Tohum islah istasyonları sayısını artırıp, yerli tohumlarımızı islah edip, tohum bankaları kuracağım. ( sperm bankası varsa, tohum bankası da olmalı. )

4- Zeytinliklerimize ve zeytincilerimize gereken önemi verip, zeytinyağı fabrikalarının üretimini yurt içi için ve ihraacat için artıracak tedbirler alacağım.

5- Organik Tarım sahaları planyarak, halkımıza hormonsuz, GDO’suz doğal besinler yedireceğim.

6- Topyekun tasarruf seferberliği yapıp teşvik edecek ve “Milli bir sermaye” edinmeye çalışacağım.

7- Üniversitelerden gelen sanayi ve tarımsal projeleri yapılabilirlik sırasına uygun yürürlüğe koyacağım.

8- Mera ve otlaklarla, ormanlarımızı özellikle koruyacağım.

9- Bir zamanlar Hollanda’ya uçak satan fabrikayı (uçak sanayi) yeniden açacağım.

10- Gemi yapım projelerimizi destekleyeceğim.

11- Akarsularımız ve denizlerimizin temizliğine son derece dikkat edeceğim. Atık tesisini önceden yapmayan fabrikanın çalışmasına izin vermeyeceğim. Hava kirliliği, ses ve görüntü kirliliğini önlemek için sıkı tedbirler alacağım. Yenilenebilir enerjiye (rüzgar enerjisi, dalga enerjisi, güneş enerjisi gibi) önem vereceğim.

12- Yerli ilaç sanayiini geliştirip destekleyerek ilaç için yurt dışına büyük miktarlarda paramızın gitmesini önleyeceğim.

13- Öncelikle üretim tesislerini artıracak ve böylece büyük istihdam sahaları bulacağım, asgari ücreti yaşanabilir seviyeye çıkartacağım. Emekli ve özürlülerimizin milli gelirden yeterli payı almalarını ve enflasyon altında ezilmemelerini sağlayacağım.

Şimdi bir çırpıda aklıma gelenler bunlar. Diyorum ki böyle çok daha güzel programlarla halkın karşısına çıksalar. Bizde anlasak kimin ne yapacağını? Ne dersiniz ?

Yönetici ya da karar vericilerin yerinde olsam aday adayı olacaklardan belirlenen miktardaki parayı yatırmalarından başka, proje üretmelerini, her birinden  adayın ismi yazılı “ülkemiz ve milletimiz için” hazırladıkları proje dosyalarını da isterdim. Bu dosyalarda mevcut sorunların çözümleri ve gelecek için öneriler olmalıdır. İleri görüşlü ve proje yapabilen beyinler partilerine ve ülkemize faydalı olabilirler. Yoksa zaten “sözel politika” her zaman mümkündür. Böylece siyasi gruplar bir “proje bankası” da kazanmış olurlar. Proje üretmeyen, sadece kendi hayatını ve toplumdaki yerini yükseltip yukarı çıkarmak isteyen şahısların partilerine ve ülkemize nasıl bir faydaları olacak onu da merak etmekteyim? Tabii bunların hepsi şahsi görüşlerim ve önerilerimdir. Hepinize sevgi ve saygılarımla.

Etiketler:
> Yeni Meram >Yazarlar > Aday Adayı Da Yönetici Olsam…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.