Torku Jelifest

Acun da terör örgütünün ölüm listesinde!

  • Giriş Tarihi: 11.04.2013 14:46
  • Güncelleme Tarihi: 23:36
Acun da terör örgütünün ölüm listesinde!

EL-Kaide’nin suikast listesi ele geçirildi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyonla yakalanan El-Kaide’nin hücreevlerinde ele geçirilen bilgisayarların şifrelerinin kırılması ile örgüt militanlarının suikast hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı. polis, örgütün Acun Ilıcalı, Adnan Oktar, Koç Müzesi, ABD Büyükelçiliği ile Balat’ta bulunan Sinagog’a saldırı hazırlığında olduğunun anlaşıldığını açıkladı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü İstihbarat şubeMüdürlüğü ekipleri, Afganistan’daki kamplarda eğitim gördükten sonra 2 yıl önce Çorlu’ya gelerek yerleşen bir El-Kaide örgüt üyesini takibe aldı. Yapılan tekip sonucunda El-Kaide terör örgütünün Türkiye grubunun Çorlu veİstanbul’un Büyükçekmece İlçesi’ndeki ikihücre evi tespit edildi. polis, örgüt üyelerinin ciddi miktarda patlayıcı madde temin ettiğini ve hedef seçtikleri yerlere bombalı eylem hazırlığında olduğunu belirleyince operasyoniçin düğmeye bastı.

22 KİLO C-4 ELE GEÇİRİLDİ

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadeleşube Müdürlüğü ekipleri, Çorlu’daki hücreevde 5 tüfek, 5 tabanca ile 8 militan, Büyükçekmece Kamiloba Mahallesi İstanbulCaddesi Yenikent Sitesi’ndeki bir dairede 4 örgüt üyesi ile birlikte, 22 kilo patlamaya hazır alarm düzeneği bulunan C-4 ele geçirdi. Tekirdağ Emniyeti Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulanan 12 şüpheliden 2’sinin Çeçen, 2’sinin Azeri kökenli, 8 örgüt üyesinin ise Türk olduğu ortaya çıktı.

El Kaide örgütünün hücre evlerinde ele geçirilen 6 dizüstü bilgisayar ve diğer dokümanlar incelenmek üzere Terörle Mücadele Daire Başkanlığı uzmanlarına gönderildi.

HEDEFTE ACUN ILICALI VE ADNAN HOCA DA VAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Terör Daire Başkanlığı’ndaki bilişim uzmanları, dizüstü bilgisayarların şifrelerini kırarak içindeki dosyalara ulaştı. Uzmanlar tarafından Deşifre edilen bilgisayar dosyalarında, televizyon programcısı Acun Ilıcalı ile kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinan Adnan Oktar’a ait ev ve işyerlerinin fotoğrafları, istihbarat notları çıktı. Ayrıca örgüt üyelerinin bombalı eylemler için hazırlık yaptıkları Koç Müzesi, Amerikan Büyükelçiliği ve Balat’taki bir Sinagog’a ait krokiler de bulundu.

DHA


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Acun da terör örgütünün ölüm listesinde!
HABER YORUMLARI