Torku Jelifest

‘Açılış maçını biz oynayalım istiyorum’

  • Giriş Tarihi: 12.11.2015 21:23
  • Güncelleme Tarihi: 21:23
‘Açılış maçını biz oynayalım istiyorum’

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, "2016 Avrupa Şampiyonası'nda yer alacağımız grubu çok önemsemiyorum. Mümkünse açılış maçını biz oynayalım istiyorum" dedi.

Mutlu Akü

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Şampiyonası’nda yer alacakları grubu önemsemediğini dile getirerek, “Mümkünse açılış maçını biz oynayalım istiyorum” dedi.

A Milli Takım’ın yarın Katar ile yapacağı özel maç öncesinde Abdullah bin Khalifa Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Terim, Avrupa Şampiyonası yaklaştıkça herkesin grupları konuşmayı başladığını belirtti.

Fatih Terim, şampiyonada açılış maçını oynamak istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Mümkünse açılış maçını biz oynayalım istiyorum. Fransa ile Paris’te oynamak, evet dezavantajdır. Nasılsa biriyle oynayacağız. Hiç olmazsa bütün dünyanın izleyeceği bir maç oynayalım. Bu daha çok katkı sağlar. Mağlubiyet endişesi taşımadan böyle bir festivalin açılışında olmak isterim. Grubu çok fazla önemsemiyorum. Muhakkak kalbimizde yatanlar var. Hatta yakınlaştıkça kura da çekiyoruz. Biz de bu işi evde Merve yapıyor. Buraya gelirken de yöneticilerimiz ve başkan ‘bir kura çekelim’ dedik. Bir prova yapacağız yakında.”

“Her oyuncumuzu değerlendirmeye çalışıyoruz”

Fatih Terim, Türkiye’de forma giyen her futbolcunun milli takıma girmek için çaba sarf etmesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Muhakkak ki takımımızın bir çatısı var ama 23 kişilik kadroya herkesin girebilme adına hareket etmesini rica ediyorum. Her oyuncumuzu değerlendirmeye çalışıyoruz. Hak ettiğine inandığımız, faydalı olacağını düşündüğümüz her oyuncumuz için Avrupa Şampiyonası açıktır.”

“Katar karşısında futbolcuların yapacağı hatayı hoş karşılarım”

Fatih Terim, Katar ile yapacakları karşılaşmada alınan her türlü sonucu hoş karşılayacağını söyledi.

Katar’da sporun gelişmesi için önemli adımlar atıldığını ve bunun için kurulan merkezlerin etkileyici olduğunu anlatan Terim, şunları kaydetti:

Futbolda ülkelerin değişik oyun felsefelerine sahip olduğunu anlatan Terim, “Burada değişik takımlarla oynamanın yararı var ama ne olursa olsun bizim takımımızın rakip takıma karşı ne yapacağı çok daha önemli. Bu çocuklar 7 tane maçı uçurumun kenarında oynadılar. Bir defa mağlup olsalar turnuvadan çıkarlardı. Böyle bir oyuncu topluluğu bu 7 maçı mağlup olmadan kazandı. ‘Hepsini kazandı’ diyorum, iki maçın birini 90+4’te, birini de 90+3’te gol yiyerek berabere bitirdiler. Dolayısıyla bu maçta yapacakları her türlü hatayı ve sonucu hoş karşılarım” diye konuştu.> Yeni Meram >Spor > ‘Açılış maçını biz oynayalım istiyorum’
HABER YORUMLARI