kapat
Ruşeym Torku

Acılarını ‘Hasan Basri’ İle Dindiriyor

  • Giriş Tarihi: 13.05.2013 11:46
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Acılarını ‘Hasan Basri’ İle Dindiriyor

Konya’da 6 yıl önce dördüz bebeklerini, 3 yıl önce de hamile eşini kaybeden Şahin Avgül, hayatını birleştirdiği kadından tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Şahin Avgül , 18 yıl önce Aynur Avgül ile evlendi.
Normal yollarla çocuk sahibi olamayan Avgül çiftine, üç kez tüp bebek tedavisi uygulandı. Çift, 2007’de yaklaşık 600 gram ağırlığında dünyaya gelen dördüzlerini doğduktan bir saat sonra kaybetti.
Şahin ve Aynur Avgül, çocuk hasretini dindirmek için dördüncü kez tüp bebek tedavisine başvurdu. Aynur Avgül, bir aylık hamileyken, üç yıl önce geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.
Şahin Avgül, eşinin ölümünden bir yıl sonra, hayatını Sabriye Avgül ile birleştirerek ikinci evliliğini yaptı.
Novafertil Tüp Bebek Merkezi’ne başvuran Şahin ve Sabriye Avgül çifti, tüp bebek tedavisiyle 11 ay önce oğulları “Hasan Basri’yi” kucağına aldı.

-Kızı olsaydı ilk eşinin ismini verecekti-

Şahin Avgül, ilk eşinin ve kendisinin çocuk sahibi olmayı çok istediği için tedavide hep ısrarcı olduklarını belirtti.
Dünyaya gelen dördüzlerini ve hamile olan eşini kaybettikten sonra çok zor günler geçirdiğini belirten Avgül, o günleri anlatırken duygulu anlar yaşadı.
İkinci evliliğini yaptıktan kısa süre sonra yine tüp bebek tedavisine başvurduklarını anlatan Avgül, “Çocuğum olunca dünyalar benim oldu. Sanırım dünyanın en güzel şeyi evlat sahibi olmaktır. Kızım olsaydı ilk eşimin ismini verecektim. Bu tür şeyleri konuşurken çok duygulanıyorum. Çocuğum dünyaya geldiğinde ağladım” diye konuştu.

-“Bebeğine zarar gelecek düşüncesi öldürdü”-

Tüp bebek merkezinin Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ali Sami Gürbüz, Şahin Avgül’ün ilk eşiyle kendilerine başvurduklarında tüp bebek tedavisine başladıklarını dile getirdi.
Tansiyon problemi olan kadına ilaçlarını düzenli kullanması konusunda uyarılarda bulunduklarını vurgulayan Gürbüz, şunları kaydetti:
“Kadında anne olma isteği çok baskındı. Bu yüzden ‘bebek zarar görmesin’ diye ilaçların bir kısmını kullanmamış. Tansiyon yüksekliğine bağlı beyin kanaması geçiren Aynur Avgül’ü, yoğun bakımda bir süre kaldıktan sonra kaybettik. Bizim başımıza gelen çok kötü bir tabloydu. Gerçekten çok üzüldük. Şahin Avgül, ikinci evliliğini yaptıktan sonra yine bizim merkezimize başvurdu. Tedavi sonrası oğullarını kucaklarına aldılar.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Acılarını ‘Hasan Basri’ İle Dindiriyor
HABER YORUMLARI