YAZARLAR

“BÜYÜK yanlışlıkların altında gurur yatar.”

***

SAYIN SARIKÖSE’YE DUYURUMDUR

Konyaspor’da Sağlık İşlerinden Sorumlu Asbaşkan sayın Hüseyin Sarıköse arkadaşımıza sormak istiyorum:

Son 1.5-2 yıllık harcamaları denetlediniz mi?

Çoğunluğu tedavileri için ülkelerine gitmişlerdi!

Ne kadar harcanmış bu futbolcuların sağlığına?

Hatırladığım kadarıyla 4-5 yıl öncesinin parasıyla 500 bin liraya yakındı. Sonra ülke genelinde kendini kabul ettirmiş Masör Mehmet tarafından bu meblağ bir yılda 50 bin liraya düşüverdi!..

Mehmet de eski başkan Bahattin Karapınar’ın “Ben bilirimcilik” kininin hışmına uğradı ve gönderildi. Yine aynı Karapınar, antenlerinin sözüne kanarak çalışkanlıklarını tescil ettirmiş bazı personel için yer değişikliği gerçekleştirdi.

Sayın Sarıköse dostum, sözün özü şöyle:

Konyaspor sadece bir sezonda ve sadece sağlıkta 450 bin liraya yakın zarardan kurtulmuş.

Yani, tüyü bitmediklerin hakları korunmuş. Artık bazı şeyler acilen değiştirilmeli. Konya’nın, Konyaspor’un ve kendi çıkarlarınız için… Yine de elbette siz bilirsiniz.

Şunu diyebilir Karapınar:

“Dışarıya bilgi sızdırılıyordu.” Bahanesiydi, bir tek örnek gösteremez. Oysa şu anda bile dışarıya bilgi sızdıran o kadar çok personel var ki… Bu sorun artık kangrene dönüşmüş. Başkan sayın Ahmet Şan da çok iyi biliyor. Mustafa Eraydın’a ‘Şan’ın adamı’ deniyor. Pansuman değil ameliyat sizin elinizde.

***

SÜLÜK’TEN KURTULUŞ!

Guus Hiddink ünlü bir teknik direktördür. Zamanında başarılı olmuş da olabilir.

Ama son dönemde önce Rusya sonra Türk futbolunu kökten tüketmiştir. Futbolumuz ileri gideceğine geri gitmiş, “Miadı geçmiş” futbol oynattığı ülkemiz, dünyada alay konusu edilmiştir. Neticede “pılını-pırtısını” diyemiyoruz, çünkü bavulundan başka “pılısı-pırtısı” yoktu, Hırvatistan maçına bavulunu toplayıp gitmiştir. Geri kalanını menajeri halledecektir! Hiddink ardında enkaz bırakarak gitmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yıllık bütçesi 60 milyon Türk lirasıdır. Bu meblağın 40 milyonu Hiddink’e ayrılmıştır. Gitti ama parasını tıkır-tıkır alacaktır. Federasyon açıklama yapmış, tazminat alamayacakmış. Doğrudur, ama yazdıklarımız sözleşmesinde var olanlardır. Beyefendi, yasal alacaklarından vaz mı geçmiştir?

Buyrun Hiddink için ayrılan vurgun listesini:

Kendisine yıllık 20 milyon TL. Galibiyet primi 1.5 milyon euro. Menajerine aylık 70 bin euro. Kaldığı otelin bir geceliği 3.500 euro. Hollanda’daki bürosunun kirası 7 bin euro. Ehh, olacak bu kadar. Gülünü sevenler dikenine katlanacaklar!

*

İKİNCİSİ, tanırsınız şu güzel şarkıcı Hilal Cebeci’yi. Ara sıra Garnizonlara giderek ücret almadan verdiği konserlerle Mehmetçiklerimizi şenlendirmesiyle de biliriz. Cebeci, kafayı Barcelona’nın Arjantin’li yıldızı Messi’ye takmış ve çektiği mesajda, “Benimle evlenerek Ay-Yıldızlı formayı giy” demiş.

I-Ihh…Vallahi fayda etmez. Bizimkilerin içinde kaybolur gider garibim!

***

“ALİ’M… ALİ’M… ALİ’M…”

“Fiziksel ve mental anlamda lige iyi konsantre olduklarını ve tek düşüncelerinin Konya’yı en güzel şekilde temsil etmek olduğunu söyleyen genç oyuncumuz Ali Dere, başarılı olmak adına tüm mücadelelerini sahaya yansıtacaklarını ve alınacak sonuçları bekleyeceklerini belirtti.”

Ah bizim Ali’miz ahh…

Bir de sana gerilerden boş alanlara derinleme isabetli paslar atılsa, biliyoruz ki rüzgarından rakip futbolcular nezle olurlar! Ve yine biliyoruz ki o tür paslar çok kısıtlı. İnşaallah gelecek haftalara…

> Yeni Meram >Yazarlar > Açık mektup
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.