Torku Jelifest

ABD’de bir Müslümanın evi kurşunlandı

  • Giriş Tarihi: 17.03.2015 19:32
  • Güncelleme Tarihi: 19:32
ABD’de bir Müslümanın evi kurşunlandı

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletindeki Mecklenburg County’de bir Müslümana ait eve isabet eden kurşunlar nedeniyle yaralanan bir kadın hastaneye kaldırıldı. Kadının eşi kendilerinin Müslüman olmaları nedeniyle hedef alınmış olabileceklerini kaydetti.

Polis eve ondan fazla kurşunun isabet etmesiyle sonuçlanan olayın “atış talimi sırasında rastgele meydana gelmiş olabileceğini” belirterek, hadise hakkında bilgisi olanlardan kendilerine başvurmasını istedi.

İsminin Abdul olduğu öğrenilen Müslüman ev sahibi ise Kanal 9 televizyonuna yaptığı açıklamada, silah seslerini duyduklarını ardından da uyumakta olan eşinin bacağına bir kurşun isabet ettiğini kaydetti.

Ev sahibi yaptığı açıklamada, kurşunlama olayının rastgele olup olmadığını bilmediğini kaydederek, “Biz Müslüman toplumun üyesiyiz. Üç hafta önce Chapel Hill’deki saldırının ardından herkes kendisine ‘bir sonraki hedef ben mi olacağım?’ diye soruyordu” dedi.

“Eğer rastgele ise niye başkalarına değil de bizim eve kurşunlar isabet etti?” diye soran Abdul, “Görünüşe bakılırsa biz bir biçimde hedef seçildik. Bu sıradan bir kurşunlama gibi görünmüyor” diye konuştu.

Aynı eyalette bulunan Chapel Hill kasabasında geçen ay gerçekleşen saldırıda üç Müslüman genç, komşuları tarafından öldürülmüş polis, olayın otopark anlaşmazlığı nedeniyle işlenmiş olabileceğini savunmuştu.> Yeni Meram >Dünya > ABD’de bir Müslümanın evi kurşunlandı
HABER YORUMLARI