Torku Jelifest

ABD İle Serset Ticaret Anlaşması Yolda

  • Giriş Tarihi: 17.05.2013 10:30
  • Güncelleme Tarihi: 22:57
ABD İle Serset Ticaret Anlaşması Yolda

ABD Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan önce konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, önemli bir açıklamada bulunarak, ABD ve Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması için çalışmalara başlanması kararı alındığını ifad

Mutlu Akü

ABD Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan önce konuşanEkonomi Bakanı Zafer Çağlayan, önemli bir açıklamada bulunarak, ABD ve Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması için çalışmalara başlanması kararı alındığını ifade etti. Zafer Çağlayan aynı zamanda AB’nin serbest ticaret anlaşması konusunda Türkiye’ye karşı tutumunda samimi olmadığını belirtti.

Bakan Çağlayan’dan sonra konuşan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden da, Çağlayan’ın açıkladığı serbest ticaret anlaşmasına atıfta bulunarak, “Biz bu konuda kararlıyız. Sayın Bakan AB’nin Türkiye’ye karşı olan tutumundan bahsetti ve bunu yaparken de son derece kibar bir ifade kullandı.

Sayın Bakanın kullandığı ifade son derece doğrudur. Fakat biz Amerika olarak samimiyiz. Bu işin hayata geçtiğini görmek istiyoruz” dedi. Biden ayrıca, Türkiye’nin 2023’te dünyanın en büyük 10. ekonomisi olacağından şüphe duymadığını söyledi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ABD İle Serset Ticaret Anlaşması Yolda
HABER YORUMLARI