kapat
Ruşeym Torku

AB Fonları Tanıtıldı

  • Giriş Tarihi: 14.06.2013 17:20
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
AB Fonları Tanıtıldı

Türkiye’nin, AB katılım öncesi fonlarını daha etkin kullanmasına katkıda bulunmak organize edilen bölgesel seminerler kapsamında Konya’da ‘Ekonomik ve Sosyal Uyum Alanındaki AB Fonları’ konulu seminer düzenlendi.

Konya’da gerçekleşen seminere, Mevlana Kalkınma Ajansı’nın yanısıra, Batı Akdeniz ve Ahiler Kalkınma Ajanslarının işbirliği ile Karaman, Antalya, Burdur, Isparta, Aksaray ve Niğde illerinden de yetkililer katıldı.

Avrupa Birliği’nin aday ülkelere sağladığı IPA olarak da bilinen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nı tanıtmak ve ekonomik ve sosyal uyum alanında ülkemize sağlanan AB fonlarının daha etkin kullanılmasına katkıda bulunmak üzere Kalkınma Bakanlığı tarafından organize edilen bölgesel seminerler Konya Bölgesel Semineri ile devam ettir. Seminerde, Kalkınma Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yanı sıra, IPA kapsamında Program Otoritesi olarak görev yapmakta olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri tarafından sunumlar yapıldı. Sunumlarda, Kalkınma Bakanlığı, ülkemizin AB’ye Ekonomik ve Sosyal Uyumunu, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye-AB Mali İşbirliği ve IPA’yı anlatırken; Bölgesel Rekabet Edebilirlik, Çevre, Ulaştırma ve İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programlarına ilişkin bilgi ise Program Otoritesi Bakanlıklar tarafından verildi.

Yusuf ALPER


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > AB Fonları Tanıtıldı
HABER YORUMLARI