Torku Jelifest

7 Temmuz hava durumu

  • Giriş Tarihi: 7.07.2015 9:31
  • Güncelleme Tarihi: 10:45
7 Temmuz hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Mutlu Akü

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve zamanla iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Çankırı, Kastamonu, Samsun, Ordu, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara’nın ve Erzurum’un kuzeydoğu ilçeleri ve Sinop’un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Konya: Az bulutlu ve açık 31

Ankara:Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzeydoğu çevreleri yerel ve kısa süreli sağanak yağışlı 29

İstanbul:Parçalı ve az bulutlu 30

İzmir:Az bulutlu ve açık 33

Adana:Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ilçeleri parçalı bulutlu 31

Antalya:Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 32

Samsun:Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Trabzon:Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı 24

Erzurum:Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzeydoğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Diyarbakır:Az bulutlu ve açık 41> Yeni Meram >Güncel > 7 Temmuz hava durumu
HABER YORUMLARI