Torku Jelifest

6 Parmaklı çocuğun bir parmağı ameliyatla alındı

  • Giriş Tarihi: 12.08.2015 14:18
  • Güncelleme Tarihi: 14:18
6 Parmaklı çocuğun bir parmağı ameliyatla alındı

Konya’da, sağ ayağında doğuştan 6 parmağı bulunan kız çocuğu, Özel Konya Hospital’da yapılan ameliyatla fazla parmağından kurtularak sağlığına kavuştu.

Konya’da yaşayan Güzel ailesinin 7 yaşındaki kızları Fatma Sıla Güzel, her iki ayağında şekil bozukluğu ve sağ ayağındaki 6 parmağıyla dünyaya geldi. Küçük kız, yaşı ilerledikçe sağ ayağındaki fazla parmağı ve tarak kemiğindeki çıkıntı nedeniyle yürümekte güçlük çekmeye başladı. Özel Konya Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Tunç Cevat Öğün’e başvuran Güzel ailesi, kızlarının fazla parmağının alınması ve ayağındaki şekil bozukluğuna neden olan kemik çıkıntısının temizlenmesini istedi. Yapılan tetkikler sonrasında ameliyata alınan Fatma başarılı bir operasyonun ardından hem fazla parmağından kurtuldu hem de ayaklarındaki şekil bozukluğu giderildi.
Ameliyat hakkında bilgi veren Özel Konya Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Tunç Cevat Öğün, “Doğuştan her iki ayakta şekil bozukluğu olan çocuğa öncelikle fazla parmakları için ameliyat yapılıp fazla parmak alındı. Ardından ikinci seansta başparmaktaki ayrıklık giderildi. İkinci parmaktaki fazladan olan tarak kemiğindeki çıkıntı da temizlendi. Ameliyatımız başarılı geçti” dedi.> Yeni Meram >Konya > 6 Parmaklı çocuğun bir parmağı ameliyatla alındı
HABER YORUMLARI