Torku Jelifest

6 Ekim 2015 yurtta hava durumu

  • Giriş Tarihi: 6.10.2015 9:16
  • Güncelleme Tarihi: 9:24
6 Ekim 2015 yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurdun birçok yerinde sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları, Antalya’nın kuzey ilçeleri, Isparta, Afyon’un doğusu ile gece saatlerinde Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara’nın doğusunda pus ve sis olayı bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Konya: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gökgürültülü sağanak yağışlı 24
Ankara: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 24
İstanbul: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, bu sabah saatlerinde Anadolu yakası yerel olarak sisli 22
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 25
Adana: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Antalya: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri kuvvetli olmak üzere il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Samsun: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olarak sağanak yağışlı 24
Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olarak sağanak yağışlı 25
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olarak sağanak yağışlı 19
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30> Yeni Meram >Güncel > 6 Ekim 2015 yurtta hava durumu
HABER YORUMLARI