Torku Jelifest

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu

  • Giriş Tarihi: 12.05.2015 16:16
  • Güncelleme Tarihi: 16:16
6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu

AA'nın global iletişim ortağı olduğu 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nda, enerji piyasalarında yatırımcı ve tüketici çıkarlarının dengelenmesi ve yatırım ortamlarının iyileştirilmesi gibi konular ele alınacak.

Anadolu Ajansı’nın (AA) global iletişim ortağı olduğu 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu’nda (WFER6), enerji piyasalarında yatırımcı ve tüketici çıkarlarının dengelenmesi ve yatırım ortamlarının iyileştirilmesi gibi konular ele alınacak.

Forumun 25 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ilk genel oturumunda Güney Afrika, İtalya ve ABD’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden konuşmacı yer alacak.

Paydaşların çıkarlarının dengelenmesi ekseninde gerçekleştirilecek diğer oturumlarda ise, tüketicilerin güçlendirilmesi, enerjiye erişim hakkı, yatırım ortamının iyileştirilmesi, düzenleyici kurallar ve düzenlemelerin şeffaflığı, hesap verebilirliği ve güvenilirliği ile kamu şirketlerinin düzenlenmesi başlıkları ele alınacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) ev sahipliğinde, 25-28 Mayıs’ta İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kültür ve Kongre Sarayı’nda düzenlenecek forumun açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor.

Forumda, enerji piyasalarını düzenleyen kurumlar, politika yapıcıları, enerji piyasasında faaliyet gösteren şirketler, finans kuruluşları, akademisyenler ve tüketici temsilcileri bir araya gelecek.> Yeni Meram >Ekonomi > 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu
HABER YORUMLARI