Torku Jelifest

54’üncü Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Konya’dan başlayacak

  • Giriş Tarihi: 6.09.2018 11:36
  • Güncelleme Tarihi: 11:40
54’üncü Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Konya’dan başlayacak

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl 54'üncüsü düzenlenecek olan 'Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu' 9-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tur, bu yıl ilk kez Konya'dan start alacak.

Mutlu Akü

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bu yıl 54’üncüsü düzenlenecek olan ‘Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’ 9-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tur, bu yıl ilk kez Konya’dan start alacak.

9-14 Ekim tarihlerinde ve World kapsamında ikincisi koşulacak TUR’un bu yılki startı Konya’dan verilecek.
54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için hazırlıklar artık son aşamaya geldi. Bu yıl World Tur kapsamında ikincisi koşulacak Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (TUR OF TURKEY 2018) hakkında bilgi veren Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adına yakışan bir TUR’u daha gerçekleştirebilmiş olmanın kıvancını yaşıyoruz” dedi.

START KONYA’DAN VERİLECEK
Küçükbakırcı, 9-14 Ekim tarihlerinde 54’üncüsü düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun güzergahında da değişikliğe gidildiğini söyledi. Küçükbakırcı, dünya turu seviyesindeki yarışın startının ilk kez Konya’dan verileceğini açıkladı. Konya’nın bisiklet sporundaki önemine işaret eden Küçükbakırcı, “Konya aynı zamanda bir bisiklet kentidir. Aynı zamanda Türk Milli Takımı’na en çok bisikletçi yetiştiren bir kent olmanın gururunu yaşamaktadır. 485 kilometre bisiklet yoluna sahip Konya, New York’tan sonra en fazla bisiklet yoluna sahip bir kentimizdir. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ilk kez Konya’dan start alacak” diye konuştu.

Küçükbakırcı, bu sene world tur kapsamında koşulacak ve 6 etaptan oluşacak 54’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun etaplarını şöyle açıkladı

1. etap: Konya-Konya

2. etap: Alanya – Antalya (İlk defa Alanya’dan Manavgat-Side’ye girilecek oradan Belek ve Expo kavşağından yola çıkılıp devam edilecek. Konyaaltı’nda sonlandırılacak)

3. etap: Fethiye-Marmaris

4. etap: Marmaris-Selçuk (Meryem Ana)

5. etap: Selçuk-Manisa

6. etap: Bursa-İstanbul> Yeni Meram >Güncel > 54’üncü Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Konya’dan başlayacak
HABER YORUMLARI