Ruşeym Torku

‘5. Üniversite Konya’yı Geliştirecek’

  • Giriş Tarihi: 18.06.2013 16:54
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
‘5. Üniversite Konya’yı Geliştirecek’

AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından her hafta düzenlenen “İstişare Toplantıları” devam ediyor. Bu kapsamda İl Teşkilatı, gıda, demirci ve tenekeci sektörü temsilcileri ile bir araya geldi.

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, konuşmasının başında toplantıya ev sahipliği yaptıkları için Gıda Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yayla ve firma yöneticilerine teşekkür etti. Her hafta Konya’nın sanayici, işadamı, tüccar ve esnafıyla bir araya geldiklerini hatırlatan İl Başkanı Sorgun, amaçlarının sanayici ve işadamlarının sorunlarını, talep ve isteklerini dinlemek olduğunu dile getirdi. Sorgun, konuşmasının devamında ise Taksim Gezi Parkı olayları ve sonrasında yaşananları değerlendirdi. Sorgun, “Türkiye son yıllarda büyük bir yükselişe geçti. Her türlü sorununu çözme çabasındaki Türkiye’den korkmaya ve bu ilerlemeyi engellemeye çalışan kimi güç ve dışarıdan destek alan bazı marjinal gruplar, tekere çomak sokma amacındalar. Ama her kim veya ne hedefle olursa olsunlar bu ülkeyi karıştıramayacaklar. Devletimiz, hükümetimiz ve milletimiz bu oyunu çok iyi görüyor ve gereken cevabı da en kısa zamanda verecektir” dedi.

“KONYA GIDADA DAHA DA GELİŞECEK”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayı ile Konya’ya kurulması kararlaştırılan Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin Konya’nın gıda ve tarım üretimi ile sanayisine büyük katkılar sağlayacağını dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı da, bu konuda Konya’nın da üzerine düşeni yapması gerektiğinin altını çizdi. Kabakçı, “Malumunuz Sayın Cumhurbaşkanımız Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin kurulmasına dair kanunu onayladı. Bu güzel bir gelişme. Konya sadece 5. üniversitesine kavuşmuyor bunun ötesinde Konya’nın tarım ve özellikle de gıda sektöründe daha da ilerlemesini sağlayacak. Daha bilinçli bir üretim ve daha gelişmiş teknolojilerin de önünü açacak üniversiteyi şehrimize kazandıran herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Tabii bu konuda Konya’ya da önemli görevler düşüyor. Özellikle gıda alanında daha fazla markalaşma, uzmanlaşma ve çabaya ihtiyaç var. İnşallah bunu da hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Mustafa ORUÇ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘5. Üniversite Konya’yı Geliştirecek’
HABER YORUMLARI