YAZARLAR

“Vurulduk Ey Halkım;

Unutma Bizi”

Unuttuk;

Bu dizelerin sahibini unuttuk.

Uğur Mumcu’yu unuttuk,

Muammer Aksoy’u unuttuk,

Ahmet Taner Kışlalı’yı unuttuk,

Abdi İpekçi’yi unuttuk,

Çetin Emeç’i, Bahriye Üçok’u, Turan Dursun’u unuttuk.

Otuz yıldır canımızdan can alan PKK’nın vurduğu kınalı kuzuları unuttuk.

Yukarıda isimleri geçen, halkı uyandırmak, tehlikeyi göstermek, birlik ve beraberliğimizi; dini kullanarak bölünmez bütünlüğümüzü; etnik kökeni kaşıyarak yok etmek isteyenleri; halka kalemleriyle, konferanslarıyla, kitaplarıyla duyurdukları ve gösterdikleri için, ortadan kaldırıldıklarını Türkiye için vurulduklarını unuttuk. Tek tek vurulan güvenlik güçlerini unuttuk.

Her yiğidin vuruluşunda otuz yıldır, bulundukları yüksek tepelerden aslanlar gibi kükreyerek “gerekeni devlet yapacaktır, yapar…!” diye halkla adeta alay eden tüm yönetenleri unuttuk.

Otuz yıldır bu kükreyişlerin ABD’den gelen hop dedik…! höt..! sesleri ile kısılıverip, vurarak, öldürerek, kırarak, taşları sökerek, lastik yakarak, cadde ve sokakları savaş alanına çevirip, komiserleri tokatlayarak ortalığı karıştıranların; bu yüksek tepelerden savrulan tehditlere gülüp geçerek, bildiklerini otuz yıldır uyguladıklarını unuttuk.

Mehmetçiğimizi öldüre öldüre,

TSK’yı yıprata yıprata,

Ordunuzu küçültün, sınır güvenliğinden geri çekin diyerek, elektrik parası ödemeyerek, Türkiye’nin her iline yayıla yayıla her yerde egemenliklerini Türk halkını korkutarak yaymak isteye isteye neler elde ettiler neler!

Ünlü sanatçıları yanlarına çekip daha da açılıp saçılacaklar,

Köylerin, ilçelerin, şehirlerin adları Kürtleşecek ve Kürtleştirme başladı.

Anadilde eğitimi elde edecekler.

Anayasa’nın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen ilk üç maddesini değiştirecekler.

Tek dil, tek devlet, tek milletlikten;

çok dilli, çok eyaletli, muhalefet liderlerinin destekleri ile özerklikli, çok milletli, parçalanmış Türkiye yaratacaklar.

Kendi polis güçlerini, “Kürtçe konuşan” kendi güvenlik güçlerini sağlayacaklar.

Bütün bunları ABD’nin tıpkı Mısır’ı, Suriye’yi, Irak’ı demokratikleştirmesi gibi yaptıracaklar.

Sevgili Kınalı Kuzular; sizleri kurban edip, halkı yıldırıp; “Bu terörü bitirin de nasıl bitirirseniz bitirin” dedirtip, PKK ile Öcalan ile uzlaşmaya geçip, Anayasa ile oynayıp;

“Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkese Türk Milleti denir” sözünü çıkarıp,

“Türkiyeli” sözünü yerleştirecekler.

Bütün bunların olacağını bizlere yıllar önce hatırlatanların sözünü; “vurulduk ey halkım unutma bizi” sözünü unutturdukları gibi hepimize Türk Milleti olduğumuzu unutturacaklar.

Hrant Dink öldürülünce “Hepimiz Hrant’ız”, “Hepimiz Ermeniyiz” yazıları ile İstanbul sokaklarını dolduranlar neden “Hepimiz Mehmetçiğiz” diye ses vermezler?

Bizler öldürülen her Türk vatandaşı için dinine, inancına, etnik kökenine bakmadan gözyaşı dökerken, Hrant Dink için de isyan ederken, o sokakları dolduran, ABD ve AB yandaşları “mehmetim” için gözyaşı dökmezler!

İşte bu dizeler; Türkiye Cumhuriyet’i sınırları içinde yaşayan ve vurulan herkes içindi.

Ama biz bizi bölmek, Türk Millet’ini, Atatürk’ün yoktan var ettiği Türk Vatanını parçalamak, Sevr’i uygulamak, vatanımızın bekçisi Türk Silahlı Kuvvetleri’ni; ülke güvenliğinden, Cumhuriyet koruyuculuğundan çekmek ve Atatürk’ün ordusunu güçsüzleştirmek için oynanan tüm oyunlara ancak; bu topraklar için, şehit olanları hep anımsayarak, unutmayarak, tehlikeyi görerek, bölünmeyi, özerkliği, çok dilliliği destekleyenlere tepki göstererek borcumuzu öderiz.

Unutmayın, unutturmayın, şehitlerin kanları anayasamızın ilk üç maddesi değişirse yerde kalacaktır.

Bunu da asla unutmayın..!

PKK destekçileri, unutmasınlar; hiçbir ülkenin bayrağı bizim bayrağımız kadar anlamlı ve güzel değildir. Çünkü bu ülkenin çocuklarının kanları ile yapılmıştır.

Bunca şehidi görünce;

Askerden kaçanlar, bedelli bekleyenler, askere gitmemek için türlü yollar deneyenler; vicdanlarınız sızlamıyor mu?

Unutmayın bu vatan hepimizin.

Vatanımız yoksa, hiçbirimiz olmayız. Gazzelilerden, Filistinliklerden, Iraklılardan farkımız kalmaz!

> Yeni Meram >Yazarlar > 45 GÜNDE 46 ŞEHİT
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.