Ruşeym Torku

41 yaşında yüksek lisans yapmak istiyor

  • Giriş Tarihi: 15.06.2015 11:39
  • Güncelleme Tarihi: 11:39
41 yaşında yüksek lisans yapmak istiyor

Oğluna destek olmak amacıyla üniversite okumaya başlayan ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Çalışma Ekonomisi’nden mezun olan ev hanımı Mine Yunak, eşi izin verirse yüksek lisans yapmak istiyor.

Evli ve 2 çocuk sahibi 41 yaşındaki Yunak, idealinin örgün olduğunu, ancak eşi izin vermediği için Akıköğretim okuduğunu aktararak, “Oğlum üniversite sınavına hazırlanmıyordu, beraber hazırlandık. Sonra, ‘madem hazırlandım ben de sınava gireyim’ dedim. O sınavdan oğlumdan daha yüksek puan aldım ve okulumu 4 yılda bitirdim. İdealim örgün okumaktı, ama örgüne eşim izin vermedi. Ben de açıköğretimden okudum” dedi.

“ÇOĞU KADIN BENİM YAPTIĞIMI YAPMIYOR”
“Çoğu kadın benim yaptığımı yapmıyor” diyen Yunak, “Ben de arkadaşlarım arasında sivrildim. Çoğu arkadaş, ‘bu yaştan sona okuyup ne yapacaksın?’, ‘ne gerek var?’ dedi. Ama benim idealimdi, okumak ve bu cübbeyi giymek istiyordum. Bunları da başardım. Arkadaşlarım arasında da farkındalık oluşturdum. Benim için güzel bir başarı. Diğer bütün kadınlara da yaşları ne olursa olsun okumalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

EŞİ İZİN VERİRSE YÜKSEK LİSANS YAPACAK
Bilecik’te yaşayan Yunak, bundan sonraki hedeflerine ilişkin de konuşarak, şöyle devam etti:
“Bundan sonraki hedeflerim; eğer eşim izin verirse yüksek lisans yapmak istiyorum. 40 yaş sınırı nasıl olsa kalktı. Bundan sonra eğitimime devam etmek istiyorum.”> Yeni Meram >Eğitim > 41 yaşında yüksek lisans yapmak istiyor
HABER YORUMLARI