kapat
Ruşeym Torku

4 Saatlik Operasyonla Hayata Yeniden Tutundu

  • Giriş Tarihi: 24.07.2013 15:22
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
4 Saatlik Operasyonla Hayata Yeniden Tutundu

Konya’da yaşayan 74 yaşındaki Mehmet Ekici, şah damarındaki bükülme nedeniyle aniden kısmi felç geçirdi. Sabah kalktığında sağ elini oynatamayan Mehmet Ekici, Özel Medline Konya Hastanesi’nde gerçekleştirilen 4 saatlik müdahale sonucunda tedavi oldu.

Sabah erken saatlerde sağ elini oynatamadığını fark eden Mehmet Ekici, Özel Medline Konya Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından şah damarında bükülme olduğu fark edilen hasta, ameliyata alındı. Özel Medline Konya Hastanesi doktorlarından Prof. Dr. Mehmet Erkan Üstün ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından hasta, elini kullanmaya başladı.

Başarılı operasyonun ardından bilgi veren Prof. Dr. Mehmet Erkan Üstün: “İncelemelerimiz sonunda beynin sol tarafındaki ana damarda bir bükülme, kırılma tespit ettik. Bu kıvrılma sebebiyle hastanın sağ elinde güçsüzlük olduğunu kanaatine vardık. Gerçekleştirdiğimiz ameliyatla bu kıvrılmayı düzelttik. 4 saat süren operasyonun ardından hastamız eski sağlığına kavuştu”.

Şah damarındaki bükülmelerin boyun fıtıklarıyla karıştırılabildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Erkan Üstün: “Bükülmeler gerçekleştiği damara göre farklı sonuçlar meydana getirebilir. Örneğin bükülme alt ön damarlarda olursa güçsüzlük ya da kısmi felç gibi sonuçlara neden olabilir. Bu durum elde, kolda, kol ve bacakta birlikte, yüzde ya da tüm vücutta görülebilir. Bükülmeler aynı zamanda halk arasında bunama olarak bilinen demans rahatsızlığına da neden olabilir. Demans hastalarının birçoğu aslında bu damar bükülmelerini yaşarlar. Başarı ile tamamlanan operasyon sonucunda hastalarda iyileşme görülebilir”.

Sağ elini yeniden hareket ettirmenin mutluluğunu yaşayan Mehmet Ekici ise: “Sabah kalktığımda birden bire elimi hareket ettiremedim. Tüm çabalarıma rağmen kişisel ihtiyaçlarımı gideremedim. Bu nedenle hemen Özel Medline Konya Hastanesi’ne geldim. Doktorlarım yaptıkları incelemeler sonucunda operasyona karar verdiler. Ameliyatın ardından elimi tekrar hareket ettirmeye başladım. Doktorlarıma çok teşekkür ederim” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > 4 Saatlik Operasyonla Hayata Yeniden Tutundu
HABER YORUMLARI