Torku Jelifest

4 kilometrelik karlı yolu yürüdüler

  • Giriş Tarihi: 24.02.2015 14:38
  • Güncelleme Tarihi: 14:38
4 kilometrelik karlı yolu yürüdüler

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kar yağışından dolayı yolu kapanan bir mezradaki yaralı çocuk, 2 kilometrelik karlı yolun ekipler tarafından yürünerek aşılması sonucu kurtarıldı. Ekipler, 2 kilometrelik yolu, dönüş sırasında da yürüyerek kat etti.

Yiğitler köyüne bağlı Mezracuk mezrasında ikamet eden Taşkan ailesinin çocukları Nadir Taşkan’ın (10) sağ bacağı, femur kemiğinden kırıldı. Ulaşımın sağlanmadığı mezrada acılar içinde kıvranan Nadir Taşkan için harekete geçen Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), kurtarma operasyonu düzenledi. Gece saatlerinde paletli ambulansla yola çıkan ekipler, Yiğitler köyünü geçtikten sonra mezra yoluna girdi. Ekipler, paletli ambulansın aşırı kardan dolayı daha fazla ilerleyememesi üzerine, yola yaya olarak devam etti. Tipi ve dondurucu havada yürüyerek ilerleyen kurtarma ekibi, 2 kilometre sonra Nadir Taşkan’a ulaştı.
Nadir Taşkan’a ilk müdahaleyi yaptıktan sonra dönüş yoluna geçen ekipler, 2 kilometre daha yürüyerek, paletli ambulansın bulunduğu bölgeye geldi. Daha sonra yola ambulansla devam eden ekipler, Taşkan’ı Bingöl Devlet Hastanesi’ne ulaştırdı.> Yeni Meram >Türkiye > 4 kilometrelik karlı yolu yürüdüler
HABER YORUMLARI