kapat
Torku Limonata

3.ETAP BAŞLIYOR

  • Giriş Tarihi: 17.07.2017 9:43
  • Güncelleme Tarihi: 9:45
3.ETAP BAŞLIYOR

Yeni sezonu Konya’da açan ardından Erzurum Kampına başlayan yeşil-beyazlılar bugün son etap kamp çalışmaları için Avusturya’ya gidiyor. 12 gün sürecek bu kampa bazı isimler götürülmeyecek. Kampta 4 maç oynanacak

Yeni sezonu Konya’da açan ardından Erzurum Kampına başlayan yeşil-beyazlılar bugün son etap kamp çalışmaları için Avusturya’ya gidiyor. 12 gün sürecek bu kampa bazı isimler götürülmeyecek. Kampta 4 maç oynanacak

Atiker Konyaspor’da 7 Temmuz’da başlayan Erzurum kampı geçtiğimiz Cuma günü sona ererken takım bugün 3.etap çalışmaları için yurt dışına çıkacak. 2017-2018 sezonu ikinci etap hazırlıkları için 7 Temmuz’da Erzurum’da kampa giren Atiker Konyaspor, bu bölgede 7 gün süren çalışma yapmıştı. Yeşil-beyazlı oyuncular Erzurum kampının son çalışmasını Cuma günü sabah saatlerinde yaptı. Erzurum kampında 2’de hazırlık maçı oynayan yeşil-beyazlılar ilk maçında TFF 1.Lig ekibi Altınordu’ya yenilirken, 2. Maçında ise Kayserispor’u 2-1 ile geçti.

Erzurum Kampı sonrasında futbolculara iki gün izin verilirken, Atiker Konyaspor, üçüncü etap hazırlıkları için bugün Avusturya’ya gidecek. Lig öncesi son etap çalışmalarında özellikle hazırlık maçlarına ağırlık verecek yeşil-beyazlılar 28 Temmuz’da sona erecek 3.etap kampında 4 hazırlık maçı daha oynayacak. Konyaspor’un Avusturya’da Waidring kasabasında gerçekleştireceği ikinci hazırlık dönemi 12 gün sürecek. Takımımız, 19 Temmuz’da Bundesliga takımlarından Freiburg FC, 22 Temmuz’da Özbekistan Milli Takımı, 25 Temmuz’da yine Bundesliga’nın güçlü ekibi RB Leipzig ve 27 Temmuz’da ise Suudi Arabistan’ın El Ehli takımı ile hazırlık maçları oynayacak.

Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, kiralıktan geri dönen ve denenmeye alınan genç oyuncular için kararını ise verdi. Deneyimli teknik adam, bir hafta süren Erzurum kampının tamamlanmasıyla beraber kamp raporunu yönetime sundu ve bugün başlayacak Avusturya kampına götürülecek isimleri belirledi. Atiker Konyaspor, taktik ağırlıklı geçecek Avusturya kampında önümüzdeki sezon kadroda düşündüğü isimleri götürmeyi düşünüyor.  Yeşil-beyazlı ekipte Emrecan, İbrahim Alan, Mücahit Can ve Özkan Taştemur ile ismi henüz açıklanmayan 1 futbolcu Avusturya’ya götürülmeyecek.

TOLGA DURMAZ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > 3.ETAP BAŞLIYOR
HABER YORUMLARI