Ruşeym Torku

25 IŞİD militanı öldürüldü çoğu Türk

  • Giriş Tarihi: 18.11.2014 17:53
  • Güncelleme Tarihi: 17:53
25 IŞİD militanı öldürüldü çoğu Türk

Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin kontrolünde bulunan Musul Barajı yakınlarındaki bir köye, Peşmerge özel kuvvetleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda, 25 IŞİD üyesinin öldürüldüğü, çoğunun da Türk olduğu öne sürüldü.

Why Note!?

‘Çoğu Türk 25 IŞİD militanı öldürüldü’ iddiası

Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, Musul Barajı yakınlarında, IŞİD’in elinde bulunan bir köye ise Peşmerge özel kuvvetleri tarafından dün operasyon düzenlendi. Bölgedeki güvenlik kaynakları, çoğunluğu Türkiye vatandaşı olan 25 IŞİD mensubunun ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu. Öldürülen militanların kimlik bilgilerinin Türk makamlarına bildirildikten sonra kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

 

25-isid-militani-olduruldu-cogu-turk-2

15 PEŞMERGE ÖLDÜRÜLDÜ
Bu gelişmenin yanı sıra, YPG ve Peşmerge güçlerinin 30 Eylül tarihinde yaptıkları ortak operasyon ile IŞİD’in elinden alınan ve Suriye sınırında bulunan Musul’un Rabia ilçesi’nde bugün saat 05.00 sıralarında yeniden IŞİD üyeleri tarafından saldırı düzenlendi. Musul’dan gelen IŞİD üyeleri, Rabia girişinde bulunan iki Peşmerge noktasına ‘sızma operasyonu’ yaptı. Düzenlenen saldırıda, yedi kişi kafası kesilmek üzere 15 Peşmerge’nin yaşamını yitirdiği öğrenildi.

‘Sızma’ yapılan ve IŞİD’in eline geçen iki noktaya daha sonra Peşmerge güçleri karşı saldırı düzenledi. Noktalardan birinin Peşmerge’nin eline geçtiği belirtilirken, bölgede çatışmaların devam ettiği ifade edildi.

Musul’un Rabia ilçesi IŞİD’in Suriye ve Irak arasında bulunan en önemli lojistik nakil hattı olarak biliniyor. Ağustos ayında IŞİD’in eline geçen Rabia, hava destekli operasyon sonucu Peşmerge ve YPG güçlerinin kontrolüne geçmişti.> Yeni Meram >Politika > 25 IŞİD militanı öldürüldü çoğu Türk
HABER YORUMLARI