Torku Jelifest

‘248 Çınarımızı unutmayacağız’

  • Giriş Tarihi: 10.03.2017 11:28
  • Güncelleme Tarihi: 11:28
‘248 Çınarımızı unutmayacağız’

Ereğli Belediyesi, 10 Bin metrekarelik alanda 15 Temmuz Şehitleri anısına Hatıra Ormanı oluşturdu.

Mutlu Akü

Ereğli Belediyesi, 10 Bin metrekarelik alanda 15 Temmuz Şehitleri anısına Hatıra Ormanı oluşturdu. Her bir şehit için 248 çınar toprakla buluşturuldu. Programa İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Garnizon Komutanlığı adına Yüzbaşı Fatih Yılmaz , İlçe Emniyet Müdürü Hakan Uzun, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yılmaz Ertaştan, STK temsilcileri, Gazi ve Şehit ailelerinin yanısıra birçok vatandaş da katıldı.

Programda ilk olarak kürsüye gelen Şehit Aileleri Başkanı Yılmaz Ertaştan;” Onlar bizim kahramanımız, bu Vatan uğruna Şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyorum ve böyle anlamlı bir şeye vesile olan Belediye Başkanımız Özkan Özgüven’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından kürsüye gelen Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven; “15 Temmuz’u hiç unutmamak ve bu vatan uğruna canlarını veren, hainlerine geçit vermeyen 248 Şehidimizin adını yaşatmak için 248 çınarı toprakla buluşturuyoruz. Tarihten bu yana ülkemiz hain saldırılara maruz kalmıştır ama 15 Temmuz bunların içinde en çok canımızı acıtan saldırıydı. Bizim tanklarımızla, bizim silahlarımızla halkımıza saldıran hainler gördük o gece. Ama hesap etmedikleri bir şey vardı Türk Halkı vatan uğruna canını hiçe sayan yüce bir millettir. O gece de öyle oldu hainler karşısında dimdik ayakta durdular. Saniyeler sonra şehadet şerbeti içeceğini bilerek baş haini başından vuran Ömer Halisdemir’imiz vardı, kamyonla meydana insan götüren hanım ablamız, tankın önüne yatan koca yürekli insanlarımız vardı o gece. Şimdi bu vatanı bize emanet bırakıp şehit olan kahramanlarımızın isimlerini bu hatıra ormanımıza tek tek kazıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran; “O hain gece de şehit olan 248 vatandaşımızı ve o geceyi asla unutmayacağız. Bu vesileyle vefa örneği sunan başta Belediye Başkanımız Özkan Özgüven olmak üzere Ereğli Belediyemize sonsuz teşekkür ederim. ” dedi.> Yeni Meram >Konya > ‘248 Çınarımızı unutmayacağız’
HABER YORUMLARI