Torku Jelifest

24 bin Suriyeli aileye gıda yardımı

  • Giriş Tarihi: 7.02.2015 13:00
  • Güncelleme Tarihi: 13:00
24 bin Suriyeli aileye gıda yardımı

Ankara Şam Genç İş Adamları Derneği (ANSAGIAD) tarafından 24 bin Suriyeli aileye gıda yardımı yapıldı.

ANSAGIAD Genel Başkanı Kemal Yurtoğlu, bu yıl sınır ötesindeki 24 bin Suriyeli aileye gıda yardımında bulunduklarını söyledi.

Hayatın giderek zorlaştığı Suriye’de yardım çalışmalarına hız verilmesinin önemine değinen Yurtoğlu, ”Yurt içi ve yurt dışından önemli vakıf ve dernekler aracılığıyla Suriyelilere yardım ulaştırıyoruz. Yılın ilk ayı dahil olmak üzere şu ana kadar 24 bin Suriyeli aileye gıda kumanyası ulaştırılmış durumda” dedi.

Reyhanlı ilçesinin karşısında yer alan Atme kasabasına önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Yurtoğlu, şunları kaydetti:

”Kamplarda yokluk ve yoksulluk giderek büyük boyutlara ulaştı. Biz de Ankara Şam Genç İş Adamları Derneği olarak tüm gücümüzle kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Sınır ötesindeki hemen hemen her kampta çocuk, yaşlı ve kadınların hali kış şartlarında daha da ağır halde. 8 tırdan oluşan ve içerisinde bir aileye bir ay yetecek kumanyaların olduğu gıda malzemesi Halep’teki Türkmen bölgesine ve İdlib’e bağlı Atme ile Kilis’in karşısında bulunan Azez kamplarındaki 24 bin Suriyeli aileye dağıtıldı.”

Yurtoğlu, Suriye içerisindeki her bölgeye yardım ulaştırmaya devam edeceklerini vurguladı.> Yeni Meram >Türkiye > 24 bin Suriyeli aileye gıda yardımı
HABER YORUMLARI