Ruşeym Torku

2017’ye yetişecek mi?

  • Giriş Tarihi: 19.11.2014 23:56
  • Güncelleme Tarihi: 18:57
2017’ye yetişecek mi?

Konya Numune Hastanesi inşaat ihalesini alan firma çalışmalara başladı. 850 gün içerisinde bitirilmesi planlanan inşaat ile ilgili Milletvekili Mustafa Baloğlu, “inşaat büyük ihtimalle zamanında bitecek. Belki 2017’ye bile kalmayabilir” dedi.

Why Note!?

VİNÇLER SÖKÜLDÜ

Konya Numune Hastanesi ile ilgili çalışmalar başladı. Firma ile geçtiğimiz hafta içerisinde sözleşme imzalandı. Firmaya yer teslimi yapıldı ve firma personeli Konya’ya geldi. Eski firmaya ait vinçler sökülürken, inşaat sahası etrafındaki koruma demirlerinin de kaldırılmaya başlandığı görüldü. Firma ilkbaharda inşaatı görünür hale getirmeyi planlarken, firmaya inşaatı bitirme süresi olarak 850 gün verildi. Bugün itibari ile ihaleyi alan firmanın genel müdürünün de Konya’ya gelerek inşaat sahasında inceleme yapacağı bildirildi. Gerekli hazırlıklar tamamlandığında, ilgili firma inşaat çalışmalarına başlayacak.

 

DAHA ÖNCE DE HASTANE YAPMIŞ

İhaleyi alan firmanın Rizelilere ait olduğu ve merkezinin ise İstanbul’da bulunduğu öğrenildi. Çoğunlukla Orta Asya’da inşaat işleri yapan firma, Türkiye’de sağlık alanında Karabük Şirinevler Devlet Hastanesi’ni yaptığı ve Kırklareli’nde 250 yataklı hastane ve 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi proje çalışmalarının da devam ettiği belirtildi. Ayrıca firma Türkmenistan’da 10 bin kişilik Olimpik Stadyum inşaatını bitirdiği ve bu ülkede de çok sayıda proje gerçekleştirdiği ifade edildi.

 

2017’DEN ÖNCE BİTEBİLİR

Hastane inşaatının son durumu ile ilgili Yeni Meram’a bilgiler veren Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, “İhaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı ve firmaya yer teslimi yapıldı. Şuan hızlı bir şekilde çalışmalara başlandı. İnşaat büyük ihtimal ile zamanında bitecek belki 2017’ye bile kalmayabilir” dedi. Konya kamuoyunun yakından takip ettiği Numune Hastanesi ile ilgili süreçte, sürekli yeni gelişmeler yaşanmış, iş bitirme süresi sürekli değişmiş ve bunun sonucunda ilk ihaleyi alan firmanın anlaşması iptal edilmişti. 500 yataklı olacak olan hastanenin yeni ihalesi geçtiğimiz Eylül ayında yapılmıştı. İhaleye 16 firma katılmış ve bu firmalardan 4 tanesi teknik yetersizlik sebebi ile değerlendirmeye alınmamıştı.

Salih KÖPRÜLÜ> Yeni Meram >Konya > 2017’ye yetişecek mi?
HABER YORUMLARI