YAZARLAR

Mıncıklamak, bir nesnenin yok edecek şekilde karıştırmaya denir. Mıncıklama tabirini Rahmetli Erbakan Hoca,Türk siyasi hayatına bir hatıra olarak bıraktı. Rahmetlinin Gulu Gulu Dansı gibi daha pek çok özdeyişleri keza siyasi hayatımız içindedir.

Siyasetin ahlakı, ciddiyeti, kültür ve insani değerleri yozlaştığında Erbakan’ın özdeyişleri gibi söylemler devreye girer.

Geçtiğimiz 19 Mayıs’ın kutlanmasında da 93 yıllık mazisi ile Ulu önder ATATÜRK’ÜN koyduğu ilkelerle Cumhuriyetimizin ulvi varlığı içinde yerini alan milli günlerimizden 19 Mayıs’ların bir asra yaklaşan varlığındaki heyecan eksilmemiş çağımız ve günümüz dünyası icapları ile en iyi şekilde kutlanmaları yapılmış. Milli heyecanlar hiç eksilmemiş ve hatta çağımız icapları dedim ya o icapların verdiği imkanlarla daha bir coşkularla kutlanmıştı 19 Mayıslar.

Şimdilerde ülkemizin içte ve dışta sorunlar yumağı Türk devleti ve milletinin başında dolalı iken milli gün ve bayramlarımızın gündeme çekilip ana temalarından saptırılmaya çalışılması asla tasvip edilmeyen bir davranış biçimi olarak görülmektedir.

Yüce İslam dini 1400 yıl öncesinden bugünlerin ihtiyaçlarına ilahi buyrukla nasıl önem vermişse, Ulu Önder ATATÜRK’ün koyduğu ilkeler de 93 yıllık akıp giden mazide de bir hata olmadığı ayan beyan görülmektedir.

19-Mayıs ve diğer milli bayramların sözde düzenleme ile rayından çıkarılması ne devlete ve ne de millete bir yarar getirmediği, gibi milli duygu ve düşüncelerimizde derin yaralar açacaktır.

ATATÜRK ilke ve inkılapları ihdas edildiği günün değil, adeta İslamın umdeleri gibi sonsuza değin mana ve önemlerini yitirmeyen ilkeler olduğunu bu ülke ve insanı anlamış ve dünya devletleri de Ulu Önder’in asrı yetiştirdiği ender devlet adamlarından olduğu her geçen gün değerini teyit ederek güçlenmektedir.

Kendi özünden çıkan kahraman ordusu ve komutanlarının milli günlerde görüntüye gelmemelerini istemek, iyi niyetin değil ya bilgisizliğin ya da bir başka art düşüncenin ürünü olarak belleklere gelmektedir.

Cumhuriyetin temel taşlarını oynatmanın vebal ve günahı, çok partili hayata atıldığımızdan bu yana akıp giden 66 yılda pek çok siyasi partimizin indi hissi iktidar hesapları içinde, yerle bir oldukları görünen gerçekler olarak belleklerdedir.

Ulu Önder ATATÜRK’ün Türk Gençliğine armağan ettiği 19-Mayıs ve diğer milli günlerimizi ülkemiz insanı özünden çıkan kahraman ordusu ve mensupları ile kucaklaşarak ve kaynaşarak kutlama geleneği, önündeki tüm engeller, hür, demokrat ve adil devletçilik sistemimiz ve hele Türk halkının laik cumhuriyete bağlılık ilkeleri ile mutlaka önlenecektir.

Türk Halkı bundan böyle darbe ve dayatmalarla değil demokratik işlev ve esaslarla sorunlarını çözecek, bu çözümü yaparken de şimdilerde görüldüğü gibi kaş yapacağım derken göz çıkarıp masum insanların hürriyetlerinin, yıldızlaşmış ve teşcili geçmişlerinin kodeslere düşürülmemesini de başlıca görev sayacaktır.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı ve Gençlik Haftası’nı yürekten kutlar ülke ve ulusumuzun nice 19 Mayıslara yaşama sevinci dolu günlerle ulaşmasını keza yürekten dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > 19-MAYIS’LAR MINCIKLANMASIN !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.