Torku Jelifest

17 PKK’lının öldürülmesi telsiz konuşmasında!

  • Giriş Tarihi: 12.07.2016 13:31
  • Güncelleme Tarihi: 13:36
17 PKK’lının öldürülmesi telsiz konuşmasında!

Şemdinli’de 17 PKK’lının öldürülmesi telsiz konuşmasında; Tank ve toplarla yoğun ateş gelmiş, karşılık bile verememişler..

Mutlu Akü

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 8 Temmuz’da Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Habeşli üs bölgesine saldırı hazırlığındayken tespit edilen, Tahtataş Tepesi’nde son hazırlıklarını yaptıkları sırada tank, zırhlı muharebe araçları ve havanlarla gerçekleştirilen nokta atışlarla 17 teröristin etkisiz hale getirilmesinden bir gün sonra terör örgütünün “Rüstem” kod adlı sözde medya savunma alanları sorumlusu Fehmi Atalay ile “Kemal” kod adlı sözde Avaşin-Basyan eyalet sorumlu yardımcısı Ahmed Daloha arasındaki telsiz konuşmaları dikkati çekti.

Terör örgütünün yaşadığı bozgunun yansıdığı görüşmede, Atalay’ın, saldırı hazırlığındaki teröristlere güvenlik güçlerinin ateş açıldığını belirtmesi üzerine Daloha, “Nasıl ya, salak mı bunlar? Keklik gibi avlandılar yani öyle mi?” ifadesini kullandı.

Saldırı hazırlığındaki teröristlerin yanlarında roketatarlar ve ağır makineli tüfeklerin bulunduğu da konuşmalarda ortaya çıktı.

Güvenlik güçlerinin yoğun ateşi sonucu teröristlerin roket dahi atamadığının anlaşıldığı telsiz konuşmalarında, şu ifadeler kayıtlara geçti:

“- Kemal: Tank ve toplarla yoğun ateş gelmiş. Karşılık bile verememişler.

Rüstem: Tamam.

Kemal: Saldırı başarılı olmayınca unsurlar geri çekilmiş ama çekilirken de üstlerine top mermileri düşmüş.

Rüstem: Zayiat ne olmuş?

Kemal: İki gruptan da haber alınamıyor.

Rüstem: Tamam. Salaklar öldü demek ki. Arkadaşlara söyle, hava saldırılarına çok dikkat dikkat etsinler. Hava saldırıları çok etkili oluyor, tedbir alsınlar.

Kemal: Tamam, tamam söylerim. “> Yeni Meram >Güncel > 17 PKK’lının öldürülmesi telsiz konuşmasında!
HABER YORUMLARI