YAZARLAR

***

“TARİH değil hatalar tekerrür ediyor.”

***

GÜNDEM SÜRÜNGENLİĞİ…

Ülkemizde gündemler öyle süratle değişiyor ki, hangi yöne bakarsanız bakın gündemler roket hızıyla yön değiştiriyor, yerine yepyeni tohumlar ekiliyor.

İşte sonunculardan en önemlileri:

4+4+4’e tepkiler, AKP’ye çark ettirdi…

Bazı akl-ı evvellerin 28 Şubat kükremeleri dün bir kez daha arş-ı alaya uzandı. Tanklar Sincan caddelerinde tatbikat yaparken kuyruklarını kısarak televizyonlarda, gazetelerde, sitelerde, dergilerde, köşe yazılarında askere vıcık vıcık yağ çekip övenler, dün de utanıp sıkılmadan hala sövüyorlardı!

Yüreğiniz vardı ise o zaman sövseydiniz.

O dönem maçanız sıkar mıydı?..

Dün, “28 Şubat”ın 15’inci yılıydı.

Canlı yayında CNN Türk’te konuşmuşum… Bir tarafta Kanal D, bir tarafta Hürriyet, bir tarafta Milliyet, bir tarafta Gözcü , bir tarafta Radyo D yönetmeni Fatih Altaylı, bir tarafta Hür FM, bir tarafta Radyo Foreks, bana bağlanıp son bilgileri almak istiyorlardı. Kadrom Hürriyet olduğu için ağırlığı ona vermek istemiştim. Genel Müdürüm Uğur Cebeci’ye gecenin dondurucu soğuğunda, “Kiralanan villanın bodrumunda 4 ölü bulundu, şimdi çıkarılıyorlar. Ayrıca, merkez Selçuklu İlçesi Sakarya mahallesinde 8 ölünün bulunduğu söyleniyor” dediğimde, “Hadi oradan

Ne demek ‘söyleniyor?’… Ya vardır ya yoktur” diye fırça yediğimi unutmuyorum.

Gonca Kuriş ve üç çağdaş vatandaşımız Hizbullahçılarca Meram’da bir villanın bodrumunda domuz bağıyla bağlanıp vahşice katledilmişler, beton zemini kazma kürekle kazarak bu çukura gömdükten sonra “Bulamasınlar” diye zeminine yeniden beton dökmüşlerdi. Biz de bu durumu eksi 21 derecede kar ve buzları yerlerde sürüklenerek haber yapmaya çalışıyorduk. Ancak güvenlik güçleri, kimseyi bodrum katının küçücük pencerelerine yaklaştırmıyordu. Önceki günkü o bant, 15 yıl önceki banttı. CNN Türk’ü Konya, yurt içi, gerekse Avrupa ve Amerika’dan izleyen tanıdıklarımdan yağmur gibi mesaj ve telefonlar aldım. Hatta, “Cihat, yeni işin hayırlı olsun!” diyenler de oldu.

Dün, 28 Şubat’ın doğum yıldönümüydü!

CNN Türk, zaman tüneline uzanan bir program yapmıştı. Ben izleyemedim, çünkü yerel bir TV kanalında canlı yayındaydım, dostlar haber verdiler…

Sonra HAS Parti Genel Başkanı sayın Numan Kurtulmuş’un açıklamasını okudum: “12 Eylül olmasaydı ANAP kurulmazdı. 28 Şubat olmasaydı Adalet ve Kalkınma Partisi olmazdı. O zaman Refah-Yol hükümetini düşürüp Refah Partisi’ni kapattılar. RP’nin yerine Fazilet geldi. “Fazilet”i de böldüler, Erdoğan ve Gül ikilisi AKP’yi kurdular.”

Yine CNN Türk, Erdoğan ve Gül’ün geçmişteki şu sözlerini tekrar ekranlara taşıdı:

“Bizi Avrupa Birliği’ne almazlar…” Vesaire…

Pekii, şimdi niye çırpınıyorlar “AB” diye?

Hatırlayın, Ordunun kozmik odasına girdiler.

“Ergenekon”, “Balyoz” vs… peydah ettiler.

TSK’nın güvenirliliği % 93’ten 51’e geriledi.

Kuşkusuz suçlu bulunanlar cezaları çekerler. Çekerler de, davalar böyle uzun mu sürer?

Öte yandan, komşularımızla aramızda soğuk rüzgarlar eserken bizimkiler birbirlerine sokak çocukları gibi hakaretler yapıyorlar ve mahkemeleri aşındırıyorlar.

Diğer taraftan, dikkat: “Şeriat isteriz!” naralarıyla Madımak Otel’de aydınların cayır cayır yanmasının da zaman aşımına uğramasına sadece 12 gün kaldı.

Bazı Hizbullahçılar gibi yırtacaklar!

***

ERMENİ DEĞİLİM

Hocalı katliamını Taksim Meydanı’nda protesto edenlerin , “Hepiniz Ermenisiniz. Hepiniz pi…siniz” yazılı pankartları nedeniyle TBMM İnsan Hakları Komisyon Başkanı AKP milletvekili Ayhan Üstün, “Savcılar harekete geçmeli” diyerek, yasamanın yargının önünde olduğunu hatırlattı.

Ama… Ben de asla bir Ermeni değilim.

> Yeni Meram >Yazarlar > 15 yıllık banttı o…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.