Torku Jelifest

’15 Temmuz’da milletimiz destan yazdı’

  • Giriş Tarihi: 8.08.2016 14:30
  • Güncelleme Tarihi: 14:30
’15 Temmuz’da milletimiz destan yazdı’

AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Konya ve ülke gündemini değerlendirdi. Milletvekili Kaleli’ye AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Ceylan ile İbrahim Arıcı eşlik etti.
AK Parti Konya Milletvekili Muhammet Uğur Kaleli, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşananları anlatarak, “Türkiye, 15 Temmuz gecesi, tarihin en kritik günlerinden biri yaşandı. Peygamber ocağımız TSK’ya sızmış bir grup hain, devlete ve millete saldırdılar. Cumhurbaşkanlığı’na, Başbakanlığı’na, TBMM’ye, Genelkurmaya, Milli Savunma Bakanlığı’na, MİT’e, Jandarma Genel Komutanlığı’na, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekata saldırdılar. Kısacası millet iradesine saldırdılar” dedi.

“Milletimiz destan yazdı”
Bu hainlerin bu saldırılarının yanlarına kar kalmayacağını ifade eden Kaleli, “Tüm dünya, milletimizin şanlı duruşuna şahitlik etti. Tankların, tüfeklerin uçakların bu milletin iradesine karşı işe yaramadığını da bu hainler ve dünya gördü. Bu milletin tarihi elbette birçok destanlarla dolu. Bu aziz milletin en büyük destanlarından biri de 15 Temmuz gecesi yazıldı. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın milleti meydanlara davet etme çağrısı ile birlikte yüz binlerce milyonlarca insanımız, sokaklara meydanlara döküldü ve iradesine ülkesine sahip çıktı. Bu, ikinci Kurtuluş Savaşı’dır ve milletimiz bu mücadeleden de alnının akıyla çıkmayı başarmıştır” diye konuştu.
Kaleli, “O gece o hainlerin amacı, yüzde 52 ile seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, yüzde 49,5 ile hükümet olan millet iradesini yok etmekti. Bunlar hem devleti hem milleti öldürmeye kast etti. Ama milletimiz 15 Temmuz gecesi darbeye hayır; demokrasiye evet dedi. Bir daha o karanlık günlere dönülmemesi için de devletimiz hükümetimiz gereken önlemleri aldı almaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

Gülen’in iadesi ve idam
Ülke bütünlüğüne ve iradesine saldıran FETÖ ve elebaşının Türkiye’ye iadesi için devletin hükümetin gereken tüm çalışmayı yaptığını vurgulayan Kaleli, “Süreç titizlikle devam ediyor. Tek amacımız, o terörist başının Türkiye’ye getirilip yargı önüne çıkarılmasıdır. İnşallah bu işe karışan herkes anayasal çerçevede cezasını bulacak. İdam, 24 gündür meydanları hınca hınç dolduran milletimizin tercihi ve talebi. AK Parti, bugünlere hep milletini dinleyerek geldi. Dolayısıyla bu talebi göz ardı edemeyiz. Gerekli çalışma yapılıyor. Bundan sonrası milli iradenin temsilcisi TBMM’ye aittir. İnanıyorum ki meclis, milletimizin talebine uygun bir karar verecektir” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Konya > ’15 Temmuz’da milletimiz destan yazdı’
HABER YORUMLARI