kapat
Ruşeym Torku

13’üncü Yardım TIR’ı Yola Çıktı

  • Giriş Tarihi: 17.01.2014 17:38
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
13’üncü Yardım TIR’ı Yola Çıktı

Kimse Yok Mu, Derneği Konya Şubesi, Suriyeli mültecilerin Türkiye’ye geldikleri ilk günden itibaren yanında olmaya devam ediyor.

Kilis’teki kamplarda kalan Suriyeli mültecilerin için Konya’dan 24 ton gıda ve çeşitli yardım malzemelerinden oluşan 13’üncü yardım gönderildi.

Mağdur durumdaki insanlara yardım eli uzatmanın herkesin görevi olduğunu söyleyen Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, “Biz, Kimse Yok Mu Konya Şubesi olarak daha önce Suriyeli mültecilerin kaldığı Hatay-Yayladağ ve Gaziantep ve çevresindeki kamplara gönüllü kurum, kuruluş ve kişiler aracıyla toplanan gıda, giysi ve diğer ihtiyaç malzemelerini gönderiyorduk. Şimdi ise Kilis’te bulunan kamplarda kalan Suriyeli mülteciler için gıda, giysi, ayakkabı ve çeşitli yardımlardan oluşan paketlerinden oluşan 24 tonluk TIR’ı göndermenin sevincini yaşıyoruz. Kilis’teki arkadaşlarımızda bizim gönderdiğimiz yardım malzemeleri yarın dan itibaren ihtiyaç sahibi Suriyeli vatandaşlara dağıtacaklardır.

Bu yardım TIR’nın gönderilmesinde emeği geçen gönüllü kurum, kuruluş ve kişilere Kimse Yok Mu Derneği olarak teşekkür ediyoruz. Ayrıca şu bilinmelidir ki bizler bu yardım kampanyalarına ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi tarafından hazırlanan gıda ve çeşitli malzemelerden oluşan 13’üncü yardım TIR’ı gönüllüler, çalışanlar ve kimse yok mu derneği yöneticileri tarafından Kilis’te bulunan Suriyeli mültecilerin kaldığı kampına gitmek üzere dün Konya’dan uğurlandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > 13’üncü Yardım TIR’ı Yola Çıktı
HABER YORUMLARI