Ruşeym Torku

12 Saatte Ayağa Kalktı

  • Giriş Tarihi: 11.01.2014 9:39
  • Güncelleme Tarihi: 23:46
12 Saatte Ayağa Kalktı

Özel Medline Konya Hastanesi, 66 yaşındaki üç çocuk babası Raif Aktaş’ı da ayağa kaldırdı.

Why Note!?

Bir kâğıt fabrikasında çalışan ve geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle yürüyemeyen Raif Aktaş, Özel Medline Konya Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonun ardından tekrar sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

35 yıl önce bel fıtığı ameliyatı geçiren Raif Aktaş, ilerleyen yıllarda kanal daralması problemi yaşadı. Daha sonra trafik kazası geçiren Raif Aktaş, omurunda yaşadığı kırık nedeniyle felç tehlikesi atlattı. Tüm bu rahatsızlıkları nedeniyle yürüyemez ve ayağa kalkamaz hale gelen Raif Aktaş, Özel Medline Konya Hastanesi’nden Prof. Dr. Mehmet Erkan Üstün ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından yeniden sağlığına kavuştu.

Hastanın yeniden yürüyebilmesini ve hayata tutunmasını sağlayan Prof. Dr. Mehmet Erkan Üstün: “Hasta bize geldiğinde iki kez ameliyat olmuş ve beline platin takılmıştı. Bacaklarındaki güçsüzlük devam ediyordu. Daha önce kırılan kemik omuriliğe baskı yapıyordu. Yaptığımız tetkiklerin ardından cerrahi müdahale ile hastamızı tedavi etmeyi planladık. Yaklaşık 12 saat süren operasyonun ardından kemiğin baskısını kaldırdık. Yeniden çökmesini engellemek için de gerekli müdahaleyi gerçekleştirdik. Böylece hem baskı kalkmış oldu, hem de belindeki eğrilik düzelmiş oldu. Hastamızın durumu şimdi gayet iyi. İlerleyen zamanlarda da kendini daha iyi hissederek, eski sağlığına kavuşmuş olacak” dedi.

Yaptığı araştırmaların ardından Özel Medline Konya Hastanesi’ne gelen Raif Aktaş: “Emekli olduktan sonra Kütahya’da doktora gittim. Orada kanal daralması var dediler. Kanal daralmasından tekrar ameliyat oldum. Ancak geçirdiğim trafik kazasının ardından omurum kırıldığını ve felç olabileceğimi söylediler. Zamanla bacaklarım daha da güçsüzleşti ve yerimden kalkamaz oldum. Prof. Dr. Mehmet Erkan Üstün ile görüştükten sonra ameliyat olmaya kadar verdim. Şimdi çok iyiyim. Doktorlarıma çok teşekkür ederim” diye konuştu.> Yeni Meram >Arşiv > 12 Saatte Ayağa Kalktı
HABER YORUMLARI