Torku Jelifest

‘1 Kasım’da istikrarlı yürüyüşü sağlayacağız’

  • Giriş Tarihi: 25.10.2015 11:45
  • Güncelleme Tarihi: 11:45
‘1 Kasım’da istikrarlı yürüyüşü sağlayacağız’

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Milletimiz elini vicdanına koyacak, aklıyla analiz yapacak, biz de 1 Kasım'da güçlü bir siyasi ve istikrarlı yürüyüşü sağlayacağız" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Milletimiz elini vicdanına koyacak, aklıyla analiz yapacak, biz de 1 Kasım’da güçlü bir siyasi ve istikrarlı yürüyüşü sağlayacağız” dedi.

Müezzinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haziran seçimlerinin bu ülkenin istikrarlı bir yönetim sürecini sekteye uğrattığını belirten Müezzinoğlu, “Bu sekteye uğramasına, ‘AK Parti olarak biz, bizim eksiğimizdedir’ diye baktık. Kamuoyu da istikrarlı bir yönetim olmayınca bu 5 ayda neler olacağını, kendisine dönen sıkıntıların ne olduğunu değerlendirdi” diye konuştu.

Vatandaşın 7 Haziran’daki uyarısını aldıklarını ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“İstikrarsızlıkta ülke olarak hep birlikte sıkıntılarımızın ne olduğunu gördük ve inanıyorum ki vatandaşımız 1 Kasım’da 13 yıldır istikrarın getirdiği kazanımların devamıyla ilgili değerlendirmesini yapacak. Milletimiz elini vicdanına koyacak, aklıyla analiz yapacak, biz de 1 Kasım’da güçlü bir siyasi ve istikrarlı yürüyüşü sağlayacağız.”

“Türkiye’de 65 bin Suriyeli çocuk doğdu”

Müezzinoğlu, Türkiye’nin Suriye’den gelen 2 milyon misafiri olduğunu belirterek, geldikleri günden itibaren her türlü sağlık hizmetinin verildiği bilgisini verdi.

Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“65 bin Suriyeli anne, Türkiye’de ay yıldız bayrağın altında çocuğunu doğurdu. Şu anda Türkiye topraklarında, bu bayrağın altında Suriye kökenli anne babanın 65 bin çocuğu var. Bunlar bizim doktorlarımız sayesinde, bizim hastanelerimizde doğdular. Aşılarını biz yaptık, onları yarınlara biz hazırlıyoruz. Onlara kendi vatandaşımıza yaptığımız hizmetlerden en ufak farklı bir ayrıcalık yapmadık. Bu milletin medeniyet anlayışının gücüdür. Avrupa’nın bunu örnek alması gerekir.”> Yeni Meram >Politika > ‘1 Kasım’da istikrarlı yürüyüşü sağlayacağız’
HABER YORUMLARI