YAZARLAR

Ramazan akşamlarında Seydişehir çok renkli görüntülere sahne oluyor.

Artık geleneksel hale gelen Ramazan etkinlikleri bu yılda bbelediye önünde binlerce insanımızı bir araya getirdi.

Seydişehir Belediyesi Ramazana Özel Kültür Sanat ve Sosyal etkinlikler olarak yediden yetmişe herkesin ilgiyle izlediği ve Ramazan akşamlarında vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlayan programlar olarak önceki yıllarda büyük memnuniyet yaratmıştı.

Bu yılda toplumun her kesimine hitap eden organizasyonları ile etkinliklere halkın ilgisi büyük.

Şenlik programları, bir taraftan eğlendirirken diğer taraftan geleneksel değerlerimizi ve kültürümüzü öğretmeyi de amaçlaması takdire değer.

Ramazanın birinci günü Mehteran eşliğinde yapılan yürüyüşe katılımın yüksek olması, akabinde yapılan havai fişek gösterisi mehteran konseri ile bütünleşti ve binlerce insanımızı belediye önünde topladı.

Etkinliklerde geçtiğimiz Cuma günü semazen gösterisi, Seyitharun İlahi grubu konseri ve Cumartesi günü ilçemizin yetiştirdiği sevilen sanatçı Şefika Çopur’ un konseri büyük bir ilgi ile izlendi.

Etkinlikler; 12 Ağustos Cuma akşamı Hacivat karagöz gösterisi, Niyazi Coşkun konseri, 13 Ağustos Cumartesi Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu , 19 Ağustos Ney Eşliğinde şiir dinletisi, Cahit Nazlı Konseri, 20 Ağustos İlizyon Show, Ayhan Karagül Konseri, 26 Ağustos, Kadir Gecesi Özel Sinevizyon Gösterisi Semazen Gösterisi, Gurup Gönül , 27 Ağustos, Bahadır Ak Pop Müziği Konseri, Hıdır Dündar Konseri , 30 Ağustos günü ise, Fener Alayı , Seydişehir Musiki Cemiyeti Konseri, Havai Fişek Gösterileri, Alp Arslan Konseri ile etkinlikler sona erecek.

İZLEYİCİLERE BİR UYARI

Ramazan etkinlikleri binlerce insanımızı bir araya getiriyor, eğlendiriyor, hoşça vakit geçirilmesini sağlıyor. Emeği geçenleri kutluyorum.

Halkımız bir araya geliyor gelmesine de birçoğunun elinde poşet dolusu çekirdek, kabuklu kuruyemiş.

Gösteriler sona erip izleyiciler dağılınca ortaya çıkan manzara eğitim seviyesi ile ülkenin birçok yerleşim biriminden önde olan Seydişehir’e yakışmıyor.

Ortaya çekirdek kabuğu denizi çıkıyor. Eminim ki izleyicilerimiz bu konuda biraz daha dikkatli olacaktır.

İKİ UZMAN GELDİ ANCAK

“Hastane Kan Kaybediyor” başlıklı yazımın ardından yetkililer soruna çözüm bulmak için çalışma başlattı. AK Parti İlçe Başkanlığı’nın yapmış olduğu girişimler sonucunda Dâhiliye Uzmanı Hatice Kayıkcıoğlu ve Kadın Doğum Uzmanı Aysel Kamer göreve başladı.

Bu iki atama sevindirici ama yeterli değil. Öncelikli olarak acil serviste görev yapacak Pratisyen hekim açığı kapatılmalı, en az 7 pratisyen hekim ataması yapılmalı.

Ayrıca kısa süre içinde, Nöroloji, Ortopedi, Göz, Kulak Burun Boğaz ve Beyin cerrahlarının atamasının yapılması gerekiyor. Edindiğim bilgiye göre yetkililerinin konuyu gündemlerine aldıkları ve takip ettikleri sevindirici. Ama atamaların bir an önce yapılması sağlanmalı.

Diğer yandan MR cihazının hastane bünyesine kazandırılması sevindirici. Kardiyoloji bölümüne EKG ve kalp damar tıbbi cihazları, dâhiliye bölümüne de endoskopi cihazının yakın zamanda kazandırılacağı olumlu.

Hastanenin kan kaybının bir an önce önlenmesi gerekiyor.

Zira halkımız sıkıntılarını yüksek sesle dillendirmeye başladı.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Ramazan Akşamları”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.