YAZARLAR

Seydişehir’de yapımı devam eden 7 kilometrelik çevre yolu inşaatında özellikle İncesu ve Taşağıl köy yolları geçişlerinin yapılması için Karayollarından taleplerimizi evvelki haftaki yazımda dile getirmiştim.

Konuya çok duyarlı yaklaşan Karayolları, yazımın yayınlanmasının hemen akabinde yetkilisini Seydişehir’e göndererek gerekli incelemeleri yerinde yaptırdı.

Edindiğim bilgiye göre Karayolları İncesu ve Taşağıl köylerine geçiş sorununu ortadan kaldırmak için gerekli çalışmaları başlattı.

Bahse konu köylere geçiş için Karayolları alt geçit yapmayı planlıyor. 7 metre uzunluğunda, 5 metre yüksekliğinde olacak alt geçitlerde hem gidiş hem de dönüş yapan araçlar rahatlıkla geçiş yapabilecek.

Ayrıca İncesu ve Taşağıl köyü ile Seydişehir’den Antalya Çevre Yoluna çıkmak için birer yol yapılacak.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığım İncesu ve Taşağıl köyü halkı ile Seydişehirli birçok vatandaş Karayollarının duyarlı yaklaşımından dolayı tüm çalışanlarına teşekkürlerini ifade ettiler.

Bende Karayolları yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum.

TAHLİL SKANDALI

Seydişehir Devlet Hastanesi’nde yapılan tahlillerin zaman zaman doğru sonuçları vermediğini dile getirmiştim. Akabinde ise yetkililer gerekli girişimleri yaparak önlemlerini almış ve uzun süredir laboratuarda yapılan tahlillerde sıkıntı yaşanmamıştı.

Ancak son günlerde laboratuarda yapılan tahlillerin doğru sonuçlar vermediği hasta yakınları tarafından iletilmeye başlayınca bir araştırma yaptım.

Hasta yakınlarını doğrulayan sonuçlar olduğunu öğrenince şaşırmadım desem yalan olur.

Bu arada özellikle belirtmek isterim ki tahlil sonuçlarında laboratuar çalışanlarının hiçbir kusuru yok. Kusur cihazlarda. Cihazlar ömrünü mü doldurdu, yoksa kalitesiz mi bilmem ama ortada kesin olan bir sonuç var o da yapılan tahlillerin bir kısmı doğru sonuçları vermiyor.

Nasıl mı? Bir vatandaşımız hastasını tedavi amacıyla hastaneye getiriyor. İlgili doktor hastayı 17.08.2011 tarihinde tahlile gönderiyor. Tahlil sonucunda INR 1.41 çıkıyor ve doktor gerekli ilaçlar ile tedaviye başlıyor.

Tedavi sonucunu görmek isteyen aynı doktor hastasını 26.08.2011 tarihinde bir defa daha tahlile gönderiyor. IRN sonucu 1.46 çıkınca doktor uyguladığı ilaç tedavisinde oranın yüksek çıkması gerekir diyerek durumu hasta yakınlarına aktarıyor.

Bunun üzerine hasta yakınları ilaç tedavisi uygulanan hastalarını bir başka hastanede 27.08.2011 tarihinde tekrar tahlillerini yaptırıyor. IRN sonucu 2.37 çıkıyor.

Yani çıkması beklenen sonuç çıkıyor. İlgili doktor şayet 26.08.2011 tarihinde çıkan IRN sonucunu göz önüne alıp ilacın dozunu artırmak yönünde tedavi uygulasaydık hastayı kaybedebilirdik diyor.

Hastanın ismi bende, soruşturma açılırsa vermeye hazırım.

Şimdi hastane yetkililerine soruyorum. Bu hasta sizin anneniz, babanız, çocuğunuz olsaydı ve aynı durum sizin başınıza gelseydi ne yapardınız.

Ya da bu hasta Valinin, Milletvekillerinin, Kaymakamın, Hakimlerin veya Savcıların annesi, babası veya çocuğu olsaydı hastane yetkilileri hakkında nasıl bir işlem yapılırdı.

Seydişehir Devlet Hastanesi laboratuarında yaşanan bu ve benzeri olaylar sizce de bir skandal değil mi?

Umarım telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkmadan İl Sağlık Müdürlüğü konuya el atar da halkımızın kafasındaki şüpheler ortadan kalkar.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Karayolları Talebe cevap verdi”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.