YAZARLAR

Seydişehir, Ankara-Konya-Antalya birinci sınıf devlet yolu üzerinde bulunan önemli bir geçiş noktası.

Bu önemli yol ile ilgili zaman zaman Karayollarını eleştiren, yaptığı başarılı çalışmalar ile bir o kadar da teşekkür içeren yazılar kaleme aldım.

Son olarak 18.07.2001 tarihinde kaleme aldığım “Karayolları Sözünü Tuttu” başlıklı yazımda da kurumun yaptığı güzel hizmetler için teşekkür etmiştim.

Karayolları Konya-Seydişehir arasında bölünmüş yol çalışmalarına şu sıralar aralıksız devam ediyor. Daha önce gündemine aldığı 7 kilometrelik çevre yolu inşaatına başladı ve çok hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Bu konuda teşekkürlerimi bir kez daha sunuyorum.

Ancak 7 kilometrelik çevre yolu gündeme geldiği zaman 08.02.2010 tarihli kaleme aldığım “Karayolları Takdir Alıyor, Ama” başlıklı yazımda yol yapımına başlandığı sırada, “İncesu, Muradiye ve Taşağıl köy yolları geçişlerine alt geçit yapılarak ulaşım imkanı verilmesi bu geçiş noktalarında meydana gelen kazaları önleyecektir. Aynı zamanda Seydişehir’den köylere geçiş imkanı olacaktır.

Bu geçiş noktalarında çok ciddi kazalar meydana gelmiş, birçok insanımız hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır” diyerek Karayollarını uyarmıştım.

Bu uyarı üzerine Karayolları Bölge Müdürü Haşmet Ruşen Oğuzalp: “Yol yapımı başladığı sırada bahsi geçen köyler bize müracaat ederse, projede değişiklik yaparak bu köylere alt geçit yapabiliriz” demişti.

Edindiğim bilgiye göre Muradiye köyü çıkışı otogardan çıkan çevre yolu ile birleştiği için buraya kavşak yapılacak, Taşağıl ve İncesu köyü çıkışlarına ise kavşak yapılmayacak. Alt geçit yapılması da şu anda gündemde değil.

Bu durumda Taşağıl köyü ve İncesu köyünden Seydişehir’e gelmek ya da şehirden köye gitmek isteyen bir vatandaş en yakın kavşağa kadar 3-4 kilometre yol giderek köyüne veya ilçeye ulaşabilecek.

Karayolları Bölge Müdürü Haşmet Ruşen Oğuzalp bana verdiği bilgide bu köyler için alt geçit yapabiliriz demişti. Devlette süreklilik olduğuna göre, Karayolları bölge yönetiminin konuya sıcak bakacağını düşünüyorum.

Bu arada ilgili köylerin muhtarları da yol geçişlerine kavşak veya alt geçit yapılması için Karayollarına dilekçe verdiler.

Karayollarından talebimiz bahsi geçen köy yollarına kavşak ya da alt geçit yapılmasını kısa süre içinde gündemine alması. Zira yol inşaatı çok hızlı ilerliyor. Yarın çok geç olabilir.

İncesu, Taşağıl ve Muradiye köyü halkının “Taleplerine Cevap Verilmeli”

HAYIR KURUMLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ DÜŞÜNMELİ

Basından öğrendiğime göre Türk Hava Kurumu Seydişehir Şubesi Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile bazı basın mensuplarına iftar yemeği vermiş.

Yemeğe Seydişehir Türk Hava Kurumu Başkanı Enes Acar, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri katılmış.

Mübarek Ramazan ayında ilçedeki diğer oda başkanları ve yönetimleri hayır kurumlarına ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapmak için iftar programları ertelerken, iftar yemeklerine verecekleri parayı özürlüler derneği, diğer hayır kurumları ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtma kararı alırken, Hava Kurumu yönetimine böyle bir program yakışmadı.

Diğer oda yönetimlerini düşünceli davranışları için gönülden tebrik ediyorum.

Hava Kurumu hayır kurumlarının başında geliyor. Halkımızın bağışları ve yardımları ile faaliyetlerini sürdürüyor. Bu sebeple böyle bir düşünceye sahip olması gereken ilk Hava Kurumu yönetimi olmalı.

Seydişehir Hava Kurumu tarihinde ilk defa verilen iftar yemeğinin parasını kurum başkanı ve yöneticileri kendi ceplerinden ödedilerse hepsini tebrik ediyorum. Yok Hava Kurumuna fatura ettilerse yazıklar olsun.

Konuyu herhalde yetkililer inceleyecektir.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Karayolları Bu Talebe Cevap Vermeli”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.