YAZARLAR

Geçen hafta kaleme aldığım “Tahlil Skandalı” başlıklı yazımdan sonra, önce Konya İl Sağlık Müdürlüğü basın bürosundan, daha sonra da İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci’den bir telefon aldım.

Öncelikle ifade etmeliyim ki İl Sağlık Müdürlüğü’nün konuya gösterdiği duyarlılık beni çok etkiledi.

Neticede kendi bünyesine bağlı hastanenin laboratuarını eleştiriyordum. Ancak konuya vakıf olan İl Sağlık Müdürlüğü geniş kapsamlı bir bilgilendirme yaptı.

Laboratuarda bazı tahlillerden hatalı sonuçlar alındığının kendilerine bildirildiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci;

“Cihazın alındığı yetkili firma ile görüşüldüğünü, firmadan cihazların “kalibrasyonlarının” tekrar yapılmasını, yani cihazın yeniden elden geçirilmesini istediklerini ifade ederek, şayet “kalibrasyon” testinden tatmin edici bir sonuç alınmadığı takdir de ilgili firmanın sözleşmesinin fesih edileceğini ve hemen akabinde yeniden bir ihale yapılarak hizmet alımı yapılacağını, halkımızın mağdur olmaması için bu işlemlerin 10 – 15 gün içinde tamamlanacağı bilgisini verdi.”

Gelinen noktada 10 ya da 15 gün içinde konunun çözüme kavuşturulacak olması son derece önemli.

Ama burada dikkat çeken bir başka konu ise Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktorların laboratuarda yapılan tahlillerin bazılarının yanlış sonuçlar verdiğini hastane yönetimine uzun süre önce bildirmelerine rağmen, hastane yönetiminin konu kendilerine iletildiği zaman bir dakika bile vakit geçirmeden İl Sağlık Müdürlüğü’nü bilgilendirmesi gerekirdi.

Olmuyor. Devlet Hastanesi istenilen seviyeye ne yazık ki getirilemiyor. Yeni edindiğim bilgiye göre bazı doktorlarımız istifa etmeyi, bazıları da tayin istemeyi ciddi anlamda düşünüyor.

Doktor getirmenin ne kadar zor olduğu düşünülürse, mevcut doktorlarımızı elimizde tutmalıyız. Bu konuda hastane yönetimine ve halkımıza çok önemli görevler düşüyor.

Vatandaşlarımız en küçük sıkıntıları bahane ederek doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza hakaret etmemeli.

Halkımızın diğer hastanelerden övgü ile söz etmesi beni üzüyor. Bizim hastanemiz niye anlatılan hastaneler gibi olamıyor diye kendime sormadan yapamıyorum.

O MİNİBÜS ALINDI

Geçtiğimiz günlerde Ümit Çocukları Derneği’ne ihtiyaç olan minibüsten bahsetmiştim.

“Derneğin talebini karşılamak zor değil. Odaların, derneklerin, sendikaların ve hayırsever vatandaşların bahse konu isteği karşılama imkânları var. Bu zamana kadar veren el olarak hiçbir karşılık beklemeden tüm engelli vatandaşlara hizmet veren, onların kendilerine olan güvenlerini sağlayan, üretken hale getiren Ümit Çocukları Derneği’ne böyle bir hediyeyi vermek hepimizi mutlu edecektir. Böylece Ümit Çocukları Derneği’nin çalışma şevki daha da artacaktır.” diyerek çağrıda bulunmuştum.

Çağrım karşılığını buldu. Şu anda isimlerini açıklamayacağım üç hayırsever kurumumuz, Ümit Çocukları Derneği’nin ihtiyacı olan minibüsü aldı.

Minibüs yakın zamanda Ümit Çocukları Derneği’ne teslim edilecek. Ancak öncesinde özürlü kardeşlerimizin minibüse rahat bir şekilde binebilmeleri için rampası ve diğer ihtiyaçları yapılacak. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra hayırsever kurumlarımız minibüsü mütevazı bir törenle Ümit Çocukları Derneği’ne teslim edecek.

Veren el olmayı Allah herkese nasip etmez. Veren el olarak Ümit Çocukları Derneği’nin ihtiyacına cevap veren, isimlerini daha sonra açıklayacağım bu üç kurumun başkanlarına ve yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > “İl Sağlık Müdürlüğü Konuya El Attı”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.