YAZARLAR

Seydişehir Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri geçtiğimiz hafta içinde bir dizi teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yapılan bu ziyaretler Temmuz ayının başında Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu’ nun Sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirip bilgilendirme toplantısında gündeme geldi.

Akabinde ise hazırlanan plaketler sırasıyla Eti Alüminyum A.Ş. Yönetimine, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat ve Milletvekili Harun Tüfekçi’ye takdim edildi ve teşekkür edildi.

Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ilk olarak Eti Alüminyum A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Şaban Cengiz ve Genel Müdür Mehmet Arkan’ı ziyaret etti.

Genel müdürlüğün toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Mühendislik Fakültesi Binası yapımını üstlendikleri için Cengiz İnşaat bünyesinde bulunan Eti Alüminyum A.Ş. ye heyetin sözcüsü Zeki Erman tarafından teşekkür edilip plaket takdim edildi.

Eti Alüminyum A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Şaban Cengiz, plaket takdiminin ardından, iyi bir eser ortaya koymak için yola çıktıklarını Seydişehir’ e yakışır bir bina yapmak istediklerini söyledi.

Cengiz, binayı eğitim yılına yetiştireceklerini ifade ederek nazik düşünceleri için Seydişehir sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Seydişehir için neler yapabiliriz konusunda ise Kaymakam ve belediye başkanı ile sürekli görüştüklerini ifade ederek, tesisi devir aldıklarında 2.000 civarında bir personelin olduğunu, şu anda da 2.000 civarında personel istihdam ettiklerini söyledi.

ESNAF YAPILANMALI

Yine ziyaret sırasında gündeme gelen Eti Alüminyum A.Ş.’nin alışverişlerinde ilçe esnafına öncelik vermesi talebine Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz, satın alma bölümüne talimat verdiğini ve Ağustos ayı itibariyle esnafın genelinden alışveriş yapmaya özen göstereceklerini, ancak Seydişehir esnafının bir araya gelerek ADESE, BİM türü bir organizasyona girmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Şaban Cengiz, çok önemli bir konuya parmak bastı, zira esnafın bir araya gelerek büyük bir alışveriş merkezi açması konusu öteden beri dillendirilen ancak, bir türlü hayata geçirilemeyen önemli bir konu.

Konu gündeme gelmişken Esnaf Odalarının yöneticileri esnaflar arasında böyle bir organizasyonu gündeme getirip, tartışıp konuşmalı.

Heyet Eti Alüminyumdan Belediye’ye geçti. Burada Başkan Abdulkadir Çat’ a plaket takdim edildikten sonra Başkan Çat, Meslek Yüksek Okuluna ilave olarak fakülte binası kazandıran Cengiz ailesine teşekkür etti.

Çat, “Biz bu konuda ne yapılması gerekiyorsa yaptık, 49.000 lira ot parasını topladık yatırdık, bundan böyle de üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Fakülteye açılacak bölümlerin çağın geçerli bölümleri olması konusunda özen gösterilmeli, burada İktidardaki siyasi partinin Seydişehir’deki temsilcilerine büyük görev düşüyor” dedi.

Heyet buradan Ak Parti ilçe binasına geçerek Milletvekili Harun Tüfekçiye de plaket takdim etti. Takdim sonrasında konuşan Milletvekili Tüfekçi, “Memleketinizin bir evladı olarak hizmet etmek görevimiz. Bizi en çok sevindiren Cengiz Holding’in verdiği sözü tutarak fakülte binasını yapmasıdır. Teknik donanımları çok yüksek bu bina Seydişehir’ e önemli katkılar sağlayacak, bölge kalkınacaktır” dedi.

Yaşananlar özlenen bir tablo. Seydişehir’ e hizmet eden tüm hemşerilerimize, fakülte binasını yapan Cengiz ailesine, Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getirerek böyle bir organizasyonu sağlayan Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu’ na ve Sivil Toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerine teşekkür ediyorum.

Emeği geçenlere;

Geç kalmış ama, önemli bir teşekkürdü.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Geç Kalan Teşekkür”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.