YAZARLAR

Hepimizin bildiği gibi Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu seçim çalışmaları çerçevesinde Seydişehir’e ziyarette bulundu.

Bakan Davutoğlu, ikindi namazını Seyit Harun Camii’nde kıldıktan sonra, miting alanında halka hitap etti.

Öncelikle belirtmek isterim ki, Davutoğlu, hükümetin en önemli bakanlarından. Son derece etkili, sakin ve başarılı.

Seydişehir’e hükümetin önemli bakanlarından bir tanesinin gelmesine rağmen, ne yazık ki bu fırsatı yeterince değerlendiremediğimiz kanaatindeyim.

Bu konuda AK Parti İlçe Teşkilatı daha başarılı bir performans sergileyebilirdi. Bakan Davutoğlu ve beraberindekiler haklı olarak Seydişehir halkından oy istedi.

Peki biz Bakan Davutoğlu’ndan ne istedik.

Bakan Davutağlu’nun Seydişehir’e geleceğinin, AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından kamuoyu ile paylaşılmasının ardından, İlçe Başkanlığı, Milletvekili Harun Tüfekçi, Kaymakam Kemal İnan, Belediye Başkanı Abdülkadir Çat, Belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, odaların, derneklerin ve sendikaların temsilcileri ile bir araya gelerek Seydişehir’in sorunlarını ve isteklerini konuşup tartışıp bir dosya hazırlamalıydı.

Hazırlanan dosya yine AK Parti İlçe Başkanlığı’nın alacağı randevu ile Bakan Davutoğlu’na elden verilmeliydi.

Özellikle belirtmeliyim ki, Hızlı Tren projesine destek, yapılacak Cezaevi, Fen Lisesi, Hastane, Seydişehir-Konya ve Antalya yollarının bölünmüş yol olarak yapılmasına başlanması ve buna benzer taleplerimiz dosya halinde iletilmeliydi.

AK Parti İlçe Teşkilatı’nın taleplerimizi iletip iletmediğini bilmiyorum. Ancak taleplerimiz, Seydişehir’in temsilcileri ile yapılacak toplantı sonrası hazırlansa çok daha verimli olurdu.

DÜNYAYA MESAJLAR

Bakan Davutoğlu, halka hitaben; dünyaya mesajlarının olduğunu belirterek, “Bu mesajın temelinde adalet var, insanlık izzet ve onuru var. Dünyada zulmü yok etmek var.

Geçen sene Horasan’a gittim. Belh Valisi yanıma geldi ve bizden hastane, okul ve park yapmamızı istedi. Ben de talimat verdim. Bir gazeteci bana Belh Valisi’nin Konya Valisi kadar rahat istekte bulunabildiğini söyledi. Bizim için Konya’nın Horasan’ın hiçbir farkı yok. Çünkü Konya’nın Seydişehir’in temelinde Horasan var.

Bende Büyükelçi’ye talimat verdim ve Belh Valisi’nin isteklerini yerine getirdik” dedi.

TALEPLERİMİZİ İLETMELİYDİK

Belh Valisi Bakan Davutoğlu’na isteklerini rahat bir ifade ile ileterek karşılığını aldı. Ama biz ilçemizi ziyaret eden ve saatlerce ilçede kalan Bakan Davutağlu’na isteklerimizi dile getiren bir pankart bile açamadık.

Bakan Davutoğlu gibi devlet adamları, işlerinin yoğunluğu göz önüne alınırsa Seydişehir gibi yerleşim birimlerine 2–3 senede bir gelebilir.

İşte biz böyle önemli bir devlet adamına istek ve taleplerimizi iletemedik. Oysa ilçenin sorunlarını ve taleplerini iletmek, zamanlama açısından çok müsaitti.

Çünkü önümüzde genel seçim var.

Seydişehir’e Bakan Ahmet Davutoğlu gibi bir devlet adamı bir daha ne zaman gelir bilmem.

Ama bizim “Davutoğlu Fırsatını Değerlendiremediğimiz” bir gerçek.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Davutoğlu” Fırsatını Değerlendiremedik
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.