YAZARLAR

***

“DÜŞMANLARINI affet ama asla isimlerini unutma.”

***

TÜRKÇESİ NE!

Amerikan’ın dünyaca ünlü saygın dergisi Time’ın ‘Yılın Kişisi’ anketinin ilk açıklanan sonuçlarında Başbakan Tayyip Erdoğan 22 binden fazla “evet” oyu ile “en popüler” dördüncü aday oldu.

Erdoğan aynı zamanda 50 binden fazla “hayır” oyu ile “en az popüler” listesinin ilk sırasında… Şu an oylamayı futbolcu Messi önde götürüyor.

Oylama 26 Aralık’ta sonlanacak.”

Ey Ulusal medya!. “En popüler mi?” yoksa….

“En az popüler mi?” Türkçesi’ni yazın!

***

ZIRTABOZ, SATILIK, ŞARLATAN vs…

PKK lideri bebek katili Öcalan, avukatlarıyla İmralı’da yaptığı görüşmede BDP milletvekili Sebahat Tuncel’e “şarlatan”, Ahmet Türk’e “satılık” dedi.

Ahmet Türk için, “Böyle konuşmaması gerekir. Eğer, AKP’ye satılan varsa gitsin açık kendilerini satsın” diyen Öcalan polise tokat atan Tuncel içinse, “Ulan sen ne yapıyorsun? Ne tokatı, şarlatan mısın?” dediği öğrenildi.

Ve sonra TC’ye dil uzatarak ekledi:

“Türkiye de ikide bir ‘Bitireceğiz, şöyle bitireceğiz’ diyor. Eğer bitirmezsen senden daha rezili yoktur. ‘İşte Srilanka gibi olacak’ diyorlar. Eğer 300 uçağı kaldırıp Kandil’i bombalamazsan, eritemezsen sen de şerefsizsin. Sen de hazırsan Srilanka olmadığını ispatla o halde…”

Silahlı mücadele döneminin bittiğine yönelik açıklamalar yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir için de “zırtapoz” nitelemesi yapan Öcalan, “Böyle konuşursa o da geberir gider. Zırtapoz Osman’ın konuşmalarını Karayılan da çok eleştirmiş” diyor.

Baydemir’in ‘Avrupa ve ABD’den önderlik sözü aldığından’ kuşkulanan Öcalan’ın, şu sözleri dikkat çekiyor:

Osman Baydemir ya çok saf, hoppa, şovmen birisidir ya da ABD’ye, Avrupa’ya verdiği bazı sözler vardır, sahte bir önderlik peşinde. Tabi ikisi de çok tehlikeli kendisi için. Hepiniz serseri misiniz, birbirinize anlatmıyor musunuz? Osman, senin yerin AKP’nin sivil toplum örgütüdür.”

Gerilla mücadelesini savunan Öcalan, “BDP’nin ideolojisiz, örgütsüz siyaseti ile Kandil’in uyduruk gerillacılığı” nedeniyle görüşmelerden çekileceğini belirtiyor.

BDP’lilerin “Halkı tutmakta güçlük yaşıyoruz” açıklamalarıyla ilgili ise şunları söylüyor:

“BDP ukalalık, soytarılık etmesin. Kandil’de kelleniz satılmıştır. Kimsenin halkı zorla tutmak gibi bir görevi yok. Kendimi övmek için söylemiyorum ama benim çabalarım olmasa, Kürtler zırnık kadar gelişme elde edemezdi. Ben Kandil’den tut BDP’ye kadar, hepsini çok eksik buluyorum.”

Anlaşılan o ki, birbirlerini yemeye başladılar.

Çünkü sonuç olarak Öcalan, “Gerilla savaşına devam” derken, Kandil’dekileri ve BDP’lileri “pısırık” ve “korkak” olarak değerlendiriyor.

Eee, Perşembe geliyor işte.

Allah’ın parmağı mı var!

***

HANGİMİZİN İŞİNE GELİRSE…

Geçiyorlar kamera karşısına konuşuyorlar.

Ya da alıyorlar Ceymis Bond çantalarını ellerine, televizyon televizyon dolaşıp stüdyolarda tartışıyorlar!

Uzaktan kumandalı “şikeli” şakımalar…

Ne kadar çok bağırırsan haklısın o kadar!

Veya çekiyorlar klavyelerini önlerine…

Hangi cenahtaysalar o yana kesiyorlar!

Haklarını teslim etmemiz gerekiyor:

Yüksek düzeyde reyting yapıyorlar.

Ahkam kesiyorlar ama en sonunda ötüyorlar:

“Yargılama sürüyor konuşmam doğru olmaz.”

Ya da zekice biraz daha inceden alıyorlar:

“Aksi ispatlanmadıkça masumdur-lar.”

Yahu bu insanlar şunca zamandır mapustalar.

Haklarındaki suçlamaları bile bilmiyorlar.

5 yıl, 7 yıl, 10 yıl, 15 yıl yatsalar ne yazar!

Sonuçta “Yargıları sürdüğü için masumlar.”

“Kimler kandırılıyor?” diyeceğim ama tepkisiz toplumumuzda, büyük çoğunluğu kandırıyorlar.

Eh işte… Hangimizin işine gelirse!

> Yeni Meram >Yazarlar > “Böyle konuşursa O da geberir gider!”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.