YAZARLAR

Seydişehir’de kurulduğu 2002 yılından bu yana hiçbir karşılık beklemeden engelli vatandaşlara hizmet veren yaptığı yardımlar ve organizasyonlar ile toplumun her kesiminden takdir toplayan “Ümit Çocukları Derneği” geleneksel hale getirdikleri 6. Pilav Günü’nde kendilerine gösterilen beğeni ve takdirin boşuna olmadığını bir kez daha gösterdi.

Hepimiz hizmet etmeye çalışırız, yaptığımız hizmetlerin karşılığını beklemek, almak isteriz; ancak hiçbir karşılık beklemeden hizmeti çok az insan yapabilir.

Toplumun her kesiminin karşılıksız hizmet yapanlara destek vermesi gerekir. İlçemizde 10 yıldır çalışmalarını sürdüren ve artık kurumsal kimliği ile kendini ispat eden “Ümit Çocukları Derneği”nin hizmetlerini daha iyi ve zamanında yapabilmeleri halkımızın yapacağı yardımlar ve bağışlara bağlı.

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce belediye kimsesizlerin kimsesi olarak gerçekleştirdiği faaliyetlerle engellilerin gönlünde taht kuran ve kurumsallaşan Ümit Çocukları Derneği’ne hediye ettiği bina ile üzerine düşeni fazlasıyla yapmış, dernek yönetimine, üyelerine ve engellilere yeni bir heyecan ve şevk kazandırarak, hizmet aşklarının artmasını sağlamıştı.

Derneğin yeni binasında çok güzel ve önemli hizmetler vereceğine inanıyorum. Sivil toplum kuruluşları gelişmiş demokrasilerde en etkin ve en önemli kuruluşlardır. Bir ülkenin gelişmişliği sivil toplum kuruluşlarına olan üye sayısının çokluğu ile gösterilir.

HİZMETİN DAHA İYİ YAPILMASI İÇİN

Ümit Çocukları Derneği’nin hizmetlerini daha iyi ve zamanında yapabilmesi için araç ve gerece ihtiyacı oluyor. Dernek Başkanı Münevver Yalçınkaya en önemli ihtiyaçlarından bir tanesinin de minibüs olduğunu belirterek,

“Özürlü ailelerini ziyaretlerimizde araç sıkıntısı çekiyoruz. Normal ziyaretlerde kendi araçlarımızla gitmekte bir sıkıntımız yok.

Ama ihtiyaçlı ailelere gıda paketi dağıtımında gerek akülü gerekse düz tekerlekli sandalye yardımlarında, hasta bezi ve ortopedik araçlar ve malzemelerini özürlülerimize ulaştırmada araç sıkıntısı çekiyoruz.

Derneğimize destek veren aracı olan birçok gönüllümüz var. Ama herkesin yoğun çalışma temposu içinde olduğu göz önüne alınırsa minibüs türü bir aracın olması bizim için gerçekten ihtiyaç haline gelmiştir” diyerek derneğin böyle bir araca olan ihtiyacını dile getirdi.

ÇÖZÜLMESİ ZOR DEĞİL

Ümit Çocukları Derneği’nin talebini karşılamak zor değil. Odaların, derneklerin, sendikaların ve hayırsever vatandaşların bahse konu isteği karşılama imkânları var.

Yaklaşan Ramazan ayında bu talebin yerine getirilmesi kısa süre sonra içinde bulunacağımız manevi ayın da ruhuna uygun olacağı kanaatindeyim.

Bu sebeple buradan odaların, derneklerin, sendikaların yöneticilerine ve hayırsever vatandaşlarımıza bir çağrı yapmak istiyorum.

Bu zamana kadar Veren El olarak hiçbir karşılık beklemeden tüm engelli vatandaşlara hizmet veren, onların kendilerine olan güvenlerini sağlayan, üretken hale getiren Ümit Çocukları Derneği’ne Mübarek Ramazan ayı içinde böyle bir hediyeyi vermek hepimizi mutlu edecektir.

Böylece “Ümit Çocukları Derneği’nin çalışma şevki daha da artacaktır.”

> Yeni Meram >Yazarlar > “Bir Minibüse İhtiyaç Var”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.